Jaki zestaw car audio najlepszy? Które głośniki samochodowe wybrać? Polecane w 2023 roku Rankingi z 30 listopada 2023

wybieramy zestaw car audio
wybieramy zestaw car audio

Chyba żaden kierowca nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez muzyki w tle. Ulubione piosenki czy hity lecące w radiu potrafią uprzyjemnić kierowanie pojazdem, szczególnie gdy na drodze zastajemy korek. Dla niektórych ważne jest odsłuchiwanie aktualnych wiadomości z kraju i ze świata lub słuchanie ebooka. Samochód ma fabrycznie zainstalowane radio i głośniki, jednak ich moc może być dla nas niewystarczająca. W takim wypadku możemy samodzielnie zatroszczyć się o zestaw car audio.


Co należy ustalić przed zakupem?

Zestaw car audio to nic innego jak nagłośnienie. Jeśli zależy nam na dużej mocy i jakości dźwięku, warto nieco rozbudować funkcjonalność naszego samochodu pod względem akustycznym. Przed zakupem kompletu car audio musimy jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii:

  • czego oczekujemy od nagłośnienia;
  • w co aktualnie jest wyposażony nasz pojazd;
  • ile pieniędzy możemy przeznaczyć na car audio.

Odpowiadając sobie na te pytania, dużo łatwiej będzie nam skompletować odpowiednie nagłośnienie.


Z czego składa się zestaw car audio?

Lista potrzebnych urządzeń nie jest zbyt długa, a czołowe miejsce zajmuje na niej radioodtwarzacz. Warto zainwestować w taki, do którego da się podłączyć wzmacniacz wielokanałowy.

Aby dźwięk był dobrze słyszalny, możemy pomyśleć o uszczelnieniu wnętrza pojazdu (w tym drzwi) matą z aluminium.

W skład zestawu car audio wchodzą oczywiście głośniki. Lokalizuje się je z przodu bądź w przypadku zakupu profesjonalnego sprzętu, z tyłu na półce.

Zakupiony komplet można wzbogacić wzmacniaczem, najlepiej czterokanałowym.

TOP10 Elementy zestawów Car Audio – Ranking grudzień 2023

Najchętniej wybierane elementy zestawów car audio w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Jaki kondensator do zestawu car audio? Jak go podłączyć?

Porządny i mocny zestaw car audio pozwala nam zaznawać prawdziwej rozkoszy dla uszu w trakcie podróżowania samochodem. Jednak pobiera on też dużo prądu z instalacji elektrycznej samochodu i dlatego bardzo mocno zaleca się wykorzystać specjalny kondensator. Ma on za zadanie tłumienie tętnień mocy, zwłaszcza podczas intensywnych uderzeń basu. Sprawdzany, jak dobrać go do instalacji oraz podłączyć do auta.

Dobór kondensatora

Wszystko powinniśmy zacząć od sprawdzenia, czy kondensator jest nam w ogóle potrzebny. Należy w tym celu uruchomić silnik pojazdu, włączyć normalnie używane odbiorniki elektryczne, a następnie radio.

Głośność ustawiamy prawie na maksimum i odtwarzamy utwór, który zawiera dużą dawkę basu. Następnie mierzymy napięcie na akumulatorze pojazdu. Jeżeli chwilowo spada ono poniżej 13 V, a światła auta przygasają w rytm muzyki, to kondensator jest niezbędny. Zazwyczaj stosuje się tutaj duże pojemności, zaczynające się od 1 Farada (F) w górę. Im zestaw mocniejszy, tym większa pojemność jest konieczna.

Podłączenie do instalacji

Prawidłowo dobrany i podłączony kondensator to mnóstwo zalet. Przede wszystkim zyskujemy:

  • lepszą dystrybucję basu,
  • intensywniejszą głębię dźwięku,
  • oszczędność diod alternatora,
  • zmniejszenie zużycia akumulatora,
  • mniejsze obciążenie instalacji w ogóle.

Kondensator wpinamy w taki sposób, by zachować biegunowość. Absolutnie nie można zrobić tego odwrotnie. Należy umieścić go jak najbliżej wzmacniacza car audio i podłączyć możliwie krótkimi i grubymi przewodami.

Moment podpięcia powinien być poprzedzony naładowaniem kondensatora, na przykład poprzez krótkotrwałe wpięcie szeregowo żarówki lub rezystora dużej mocy. Zmniejszy to udar prądowy w całej instalacji.


TOP10 Głośniki samochodowe – Ranking Car Audio grudzień 2023

Najchętniej wybierane samochodowe głośniki do zestawów car audio w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Wyszukiwania użytkowników:

  • https://mtechan net/dobry-zestaw-car-audio-ranking/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.