Jakie słuchawki JBL? Przewodowe czy bezprzewodowe? Rankingi z 03 czerwca 2023

Słuchawki to wynalazek dla tych, którzy bez muzyki nie wyobrażają sobie wykonywania codziennych czynności. Rozwój technologii sprawił, że obecnie na rynku dostępne są urządzenia o różnym przeznaczeniu. Istnieją między innymi słuchawki wodoodporne, dzięki czemu nawet trening na basenie można uprzyjemnić sobie muzyką.

Jakie słuchawki JBL najlepsze? Przewodowe czy bezprzewodowe? Poradnik zakupowy i Ranking słuchawek marki JBL.
Jakie słuchawki JBL najlepsze? Przewodowe czy bezprzewodowe? Poradnik zakupowy i Ranking słuchawek marki JBL.

Jednym z topowych producentów tego typu urządzeń jest JBL. Marka w swojej ofercie posiada szeroki wybór słuchawek o różnych parametrach i przeznaczeniu. Jak zatem wybrać najlepsze? Czym kierować się przy wyborze?


Słuchawki JBL do codziennego użytku

Słuchawki do codziennego użytku to chyba najłatwiejszych wybór ze wszystkich. Nie muszą one spełniać konkretnych wymagań jak na przykład te do pływania. Tutaj wiele zależy od naszych preferencji i upodobań. Muszą być oczywiście wygodne, jednak dla każdego wygoda oznacza coś innego. Niektórzy komfortowo będą czuli się ze słuchawkami nausznymi, a inni z dokanałowymi.

Jeśli chcemy zachować dyskrecję, to warto wybrać słuchawki douszne. Małe urządzenia w kształcie pluskiew są niemal niewidoczne. Jeśli natomiast bardziej zależy nam na wygłuszeniu otoczenia, to warto postawić na słuchawki wokółuszne.


Słuchawki JBL do uprawiania sportu

Tutaj wybór będzie nieco bardziej skomplikowany. Słuchawki muszą spełniać określone wymagania do danej dyscypliny. Jak zostało wspomniane wcześniej, urządzenia do pływania muszą być oczywiście wodoodporne. Podczas biegania ważny jest komfort i to, aby słuchawki nie wypadały z uszu podczas dynamicznych ruchów. Dlatego muszą być dobrze dopasowane do kształtu ucha. W tym wypadku warto wybrać słuchawki ze specjalnym zaczepem na ucho. To zapobiegnie ich przemieszczaniu się podczas biegu.

Ważna jest również wielkość gumek dousznych. Muszą być dopasowane indywidualnie do nas. Dzięki temu jakość dźwięku będzie lepsza, a słuchawki nie będą wypadać.


Słuchawki JBL do grania

Gracze najbardziej cenią sobie słuchawki nauszne lub wokółuszne. Pozwalają one na wygłuszenie dźwięków z otoczenia i zapewniają odpowiednią głębię i głośność dźwięku. Dzięki temu gra i rozmowa z innymi jest bardziej komfortowa.

Do komunikacji z członkami drużyny będzie konieczny oczywiście mikrofon. Dlatego musimy sprawdzić, czy wybrany przez nas model słuchawek JBL posiada ten element.

Słuchawki gamingowe mogą różnić się też budową. Gracze najczęściej wybierają półotwarte lub zamknięte.


Przewodowe czy bezprzewodowe?

Wybór pomiędzy tradycyjnymi słuchawkami na kablu a bezprzewodowymi zależy głównie od własnych upodobań. Dawniej jakość dźwięku była wyższa w urządzeniu przewodowym. Obecnie jednak rozwój technologii sprawił, że słuchawki bezprzewodowe mogą generować równie dobrej jakości dźwięk. Dlatego głównym kryterium wyboru powinna być wygoda.

Gracze często wybierają słuchawki na kablu. Siedząc przy komputerze nie ma to aż tak wielkiego znaczenia. Jeśli jednak zależy nam na mobilności i swobodzie ruchu, to warto wybrać właśnie słuchawki bezprzewodowe. Marka JBL oferuje oba rozwiązania.


Sposób transmisji dźwięku

Sposób transmisji dźwięku dotyczy oczywiście słuchawek bezprzewodowych. Chodzi tutaj o sposób przekazywania dźwięku z urządzenia źródłowego. Obecnie spotkać można takie rodzaje transmisji:

  • transmisja Bluetooth,
  • transmisja radiowa,
  • transmisja Wi-Fi,
  • transmisja na podczerwień.

Najczęściej spotykane są transmisje Bluetooth oraz radiowe. Zaletą tych pierwszych jest szybkie i łatwe łączenie z urządzeniem. Natomiast transmisja radiowa pozwala na największy zasięg (nawet do 100 metrów).


Inne ważne parametry

  • Inne parametry, na jakie warto zwrócić uwagę, wybierając słuchawki JBL, to między innymi impedancja. Jest to tak zwany opór pozorny, który wyrażany jest w omach. Jego wysoka wartość wskazuje na wysoką odporność słuchawek na zakłócenia i szumy.
  • Warto również zwrócić uwagę na poziom głośności podawany w decybelach. Jego wartość odzwierciedla hałas, jaki będą w stanie generować słuchawki.
  • W przypadku urządzeń bezprzewodowych trzeba też zwrócić uwagę na żywotność baterii. Ten parametr będzie decydował o tym, jak często nasze słuchawki będą wymagały ładowania.

Słuchawki JBL – Ranking czerwiec 2023

Najchętniej wybierane słuchawki JBL w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.