Jakie słuchawki Xiaomi kupić? Które wybrać – przewodowe czy bezprzewodowe? Rankingi z 03 czerwca 2023

Firma Xiaomi powoli staje się jedną ze znaczących marek na rynku elektronicznym i sprzętu AGD. Jej produkty są wysokiej jakości i niezwykle innowacyjne, dzięki czemu cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami wśród konsumentów na całym świecie.

Jakie słuchawki Xiaomi najlepsze? Poradnik zakupowy i Ranking słuchawek marki Xiaomi.
Jakie słuchawki Xiaomi najlepsze? Poradnik zakupowy i Ranking słuchawek marki Xiaomi.

Największą popularnością cieszą się telefony komórkowe oraz słuchawki.  Producent ma na swoim koncie kilka interesujących modeli słuchawek, ale który z nich będzie dla nas najlepszy? Przekonajcie się sami!


Kryteria wyboru słuchawek Xiaomi

Zanim zdecydujemy się na konkretny typ tego rodzaju dodatku do smartphona, powinniśmy określić nasze preferencje na i kryteria, którymi będziemy się kierować podczas doboru słuchawek do naszych potrzeb.

Do najważniejszych funkcji i elementów specyfikacji należą m.in.:

 • Sposób łączenia się z telefonem komórkowym – obecnie Xiaomi ma dwa rodzaje słuchawek do wyboru: przewodowe oraz bezprzewodowe. Najczęściej słuchawki bezprzewodowe łączą się za pomocą funkcji Bluetooth, a przewodowe podłącza się do mp3 lub smartphona za pomocą kabla z końcówką AUX.
 • Sposób ładowania – Słuchawki przewodowe nie potrzebują ładowania. Obecnie słuchawki bezprzewodowe marki Xiaomi posiadają osobne plastikowe pudełeczko, które pozwala podładować to urządzenie poza domem. Powyższe pudełeczko ładowane jest za pomocą złącza USB.
 • Pojemność baterii – czynnik ten dotyczy, tylko i wyłącznie słuchawek bezprzewodowych. W zależności od modelu potrafią one wytrzymać od kilku do kilkunastu godzin.
 • Wbudowany mikrofon – standardowo wszystkie słuchawki tej marki zawierają w sobie wbudowany mikrofon, który umożliwia swobodne rozmawianie podczas połączeń głosowych.
 • Jakość dźwięku – to definitywnie najważniejsze kryterium podczas wyboru słuchawek. Powszechnie w produktach pochodzących od tego producenta są zastosowane wysokiej jakości przetworniki, które zapewniają fenomenalne odwzorowanie pasma dźwiękowego.
 • Dopasowanie – wybrany model słuchawek można dopasować do naszej małżowiny usznej. Wszystkie słuchawki posiadają kilka rozmiarów silikonowych nakładek, które rewelacyjnie dopasowują się do kształtu ucha.
 • Regulacja – dzięki skonfigurowaniu z telefonem komórkowym, natężenie dźwięku możemy regulować, dzięki podstawowym przyciskom w naszym urządzeniu.
 • Natężenie dźwięku – w głównej mierze ‘’moc’’ słuchawek zależy od ilości wytwarzanych decybeli. Im więcej decybeli tym są one głośniejsze.

Zanim dokonamy wyboru pomiędzy konkretnym rodzajem słuchawek Xiaomi, warto również przeanalizować ich poszczególne wady i zalety.


Wady i zalety słuchawek bezprzewodowych Xiaomi

Jak każdy towar posiadają one swoje plusy i minusy, nie ma rzeczy idealnych.  Jakie są zatem wady słuchawek bezprzewodowych?

 • Prawdopodobnie najczęstszym powodem rezygnacji z tego typu sprzętu jest fakt, że mogą one wypadać z uszu podczas uprawiania aktywności fizycznej takiej jak np. bieganie. Zdarza się to przeważnie przez nieodpowiednio dobrane nakładki silikonowe, ale dla wielu jest powodem do odrzucenia takich słuchawek, jako jednej z opcji.
 • Dla wielu kolejną wadą może być potrzeba regularnego ładowania. Niewątpliwie jest to kolejny obowiązek, bez którego nie będziemy mogli cieszyć się naszą ulubioną muzyką.
 • Dla dużej ilości konsumentów problematyczną kwestią bywa również cena tego produktu. Zasadniczo jest trochę wyższa od ceny zwykłych słuchawek przewodowych, co nie każdemu może odpowiadać.

Jak widać, słuchawki bezprzewodowe Xiaomi mają kilka wad. A jakie są zatem ich zalety?

Słuchawki bezprzewodowe dają wielką swobodę ruchu. Użytkownik nie musi dostosowywać tego, co robi pod swoją elektronikę. W prosty sposób mówiąc, nie jesteśmy przywiązani do kabla, ani do naszej komórki. Smartphone spokojnie może leżeć w innym pomieszczeniu, a my możemy skupić się np. na pracy lub gotowaniu.


Zalety i wady słuchawek przewodowych Xiaomi

Bezdyskusyjnie największą zaletą jest brak konieczności ładowania. W każdej chwili możemy podłączyć słuchawki do telefonu i słuchać ukochanych przebojów.

Innym plusem może okazać się także ich koszt. Zazwyczaj są one tańsze od słuchawek bezprzewodowych.

Do wad natomiast możemy wliczyć to, w jaki sposób ograniczają nasz ruch oraz konieczność posiadania blisko nas telefonu. Bardzo często użytkownik może odczuwać dyskomfort podczas biegania, chodzenia itd. Przy jednoczesny odtwarzaniu dźwięków ze smartphona.


Słuchawki Xiaomi – Ranking czerwiec 2023

Najchętniej wybierane słuchawki Xiaomi w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Bezprzewodowe vs przewodowe od Xiaomi?

To jakie słuchawki wybierzemy, w głównej mierze zależy od naszych preferencji. Dla jednych dana wada może być zaletą i na odwrót, dlatego nie możemy ocenić, które słuchawki są lepsze, gdyż jest to bardzo indywidualna sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.