Radio cyfrowe do domu i kuchni. Na jakie się zdecydować? [Ranking kwiecień 2020]

Radia analogowe przechodzą już powoli do historii, wypierane skutecznie z rynku przez radioodbiorniki cyfrowe – nowoczesne i zapewniających wyższą jakość odbioru, odbierające sygnał z nadajników naziemnych, bezprzewodowo oraz z internetu. Odbiorcy zyskali do dyspozycji tysiące stacji – popularnych oraz niszowych, czyli na przykład nadających wyłącznie muzykę rockową lub polską muzykę. Radia cyfrowe mogą odbierać także obrazy oraz strony www, nie tylko dźwięki.


Jakie radio cyfrowe kupić?

radio cyfrowe marki Grundig, model TR 2500 DAB+
radio cyfrowe marki Grundig, model TR 2500 DAB+
Za najtańszy odbiornik tego typu zapłacimy kilkadziesiąt zł, natomiast najdroższe egzemplarze zapłacimy dobre kilka tysięcy zł. Tańsze radia posiadają pamięć z reguły do 10 stacji, podświetlany wyświetlacz LCD z RDS oraz pasmo przenoszenia od 80 do 20 000 Hz. Są niewielkie, często mają wbudowane głośniki oraz możliwość podłączenia do nich słuchawek.

Eleganckie i wysokiej jakości są radia oferowane są w drewnianej obudowie. Są one nie tylko źródłem dźwięku, ale też swoistą ozdobą, szczególnie te w stylu retro. Niektóre radia cyfrowe mogą mieć również przydatną funkcję budzika i alarmu.

Obudowa bass-reflex efektywnie podkreśla niskie tony takich radioodbiorników. Radia w kwocie dobrych kilkuset złotych posiadają z reguły tuner do odbioru radia internetowego, radio cyfrowe obsługujące formaty DAB oraz DAB+, wyświetlacz LCD z pokazującymi się informacjami RDS oraz stację dokującą dla iPoda, jak również zapamiętywanie ustawień co najmniej 10 stacji radiowych.

Droższe modele, powyżej kwoty 500 złotych, posiadają zazwyczaj regulację tonów niskich i wysokich oraz możliwość odtwarzania plików mp3. Tunery DAB+ oraz FM pozwalają wybrać jedną z wielu tysięcy stacji, w pamięci zapisać można co najmniej 15 stacji.

Dlaczego warto mieć radio cyfrowe?

radia cyfrowe
radia cyfrowe
Radio cyfrowe jest znakomitym wyborem z uwagi na wysoką jakość dźwięku oraz łatwy wybór stacji, to z reguły niewielkie, lekkie i przenośne urządzenie. Radia cyfrowe produkowane są także w formacie do samochodów, dzięki czemu lepszą jakością odbioru programów informacyjnych i muzycznych mogą cieszyć się również kierowcy.

W Polsce sygnał radia cyfrowego jest nadawany równolegle z analogowym, przez co osoby mające sentyment do przekazu analogowego, nie muszą z niego rezygnować. Pełny zasięg radia cyfrowego w Polsce będzie dostępny prawdopodobnie dopiero w 2020 roku.


Radia cyfrowe RANKING

Najchętniej wybierane przenośne radia cyfrowe do kuchni i domu w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Wyszukiwania użytkowników:

  • radio cyfrowe dab

Opinie i komentarze: 5 o “Radio cyfrowe do domu i kuchni. Na jakie się zdecydować?

  1. polecam radia cyfrowe phillipsa, naprawdę świetny sprzęt. Trwałe, dobrze spasowane elementy, do tego te wszystkie systemy wspomagające odbiór w rodzaju rds itd., itp. Radio łapało mi wszystkie stacje ogólnopolskie i większość lokalnych. Dobra jakość dźwięku, naprawdę nie mogę narzekać. Swój egzemplarz kupiłem w mediamarktcie za niewiele ponad 70 złotych. Warto jeszcze dodać, że producent zamiast dwóch lat, dał aż trzy lata gwarancji. Wcześniej miałem sprzęt grundiga i kilka razy był w naprawie, także nie polecam.

  2. Kupiłem mojej babci małe radio cyfrowe do kuchni i powiem, że jak na taki tani sprzęt to jestem zadowolony. Jakość dźwięku nie jest powalająca, ale jest dobra, jak na taki budżet to nawet bardzo. Jest stosunkowo małe, więc nie zajmuje dużo miejsca, a to było kluczowe w wyborze.

  3. Mam na wyjazdy cyfrowe radio kieszonkowe. Powiem szczerze, że na początku byłem sceptycznie do tego nastawiony, ale widzę, że jest to świetny wybór. Nie ma z nim żadnego problemu, jest super małe a gra i tak z mega dobrą jakością, jak na takiej klasy sprzęt.

  4. Kupowałem nieraz już coś przez internet, ale teraz pomogliście mi bardzo, bo nie wiedziałem totalnie co wybrać. Potrzebne mi było cyfrowe radio przenośne na wyjazd i musiał być to szybki zakup. Bardzo fajny artykuł, jak ktoś szuka czegoś na szybko, to jest bardzo pomocny 😉

  5. Moja ciocia od jakiegoś czasu męczyła mnie o kieszonkowy odbiornik radia internetowego i w końcu udało mi się ją zadowolić. Świetny materiał, kompleksowo i tematycznie napisany, jak najbardziej pomógł mi wyborze. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.