Jaki TV Box wybrać? Który będzie najlepszy do Smart TV? Rankingi z 25 marca 2023

Technologia Smart TV stała się obecnie na tyle popularna, że każdy z nowych telewizorów jest w nią od początku wyposażony.

Jaki Smart TV Box najlepiej wybrać? Poradnik zakupowy i Ranking odtwarzaczy multimedialnych Smart TV Box
Jaki Smart TV Box najlepiej wybrać? Poradnik zakupowy i Ranking odtwarzaczy multimedialnych Smart TV Box

Jednak w wielu wypadkach, w naszych domach posiadamy starsze modele odbiorników, które niestety nie dostąpiły zaszczytu posiadania wbudowanego TV Boxa. Wówczas właściciele zastanawiają się, czy dalej mogą korzystać z dobrodziejstw Smart TV, bez wydawania pieniędzy na nowy sprzęt i wyrzucenia do kosza, całkiem dobrego telewizora. Oczywiście, że jest to możliwe, wystarczy wybrać jedną z przystawek TV Smart, a nasz telewizor odmieni się nie do poznania. Jaki TV Box więc wybrać?


Co nam dają funkcje Smart TV?

Funkcje Smart TV, najprościej rzecz ujmując, mogą odmienić nasz dotychczasowy telewizor w sprzęt, który będzie jednym słowem, znacznie mądrzejszy. Dzięki tej funkcji, zyskamy możliwość korzystania z ogromnej liczby niezwykle przydatnych aplikacji jak np.:

  • Netflix,
  • HBO GO,
  • YouTube,
  • Player.

Lista tych aplikacji jest bardzo długa, a dzięki nim zyskujemy ogromny wachlarz możliwości. Możemy również oglądać to, na co mamy dosłownie ochotę. Jednak jeśli nasz telewizor nie jest wyposażony w funkcję Smart TV, możemy dokupić jedną z wielu dostępnych na rynku przystawek Smart TV, a dotychczasowy sprzęt zyska wiele nowych możliwości.


Możliwości oferowane przez TV Box

Oferta przystawek do telewizorów jest niezwykle długa i obszerna, a każda z nich będzie różniła się możliwościami, jakie może zyskać nasz telewizor po podłączeniu. Przy wyborze jednej z nich koniecznie musimy zwrócić uwagę, czy przystawka da nam dostęp do tych aplikacji, na których najbardziej nam zależy. Dzięki temu będziemy mogli oglądać wszystko to, na co mamy ochotę.

Możliwości przystawek może być jednak o wiele więcej. Niektóre z nich umożliwią nam zainstalowanie na telewizorze prostych gier, gdzie wówczas pilot dołączony do zestawu będzie spełniał rolę kontrolera. Jednak sprawdźmy, czy nic nie stoi na przeszkodzie, by podłączyć gamepad np. za pomocą technologii Bluetooth. Okazuje się, że większość tego typu przystawek ma taki moduł już wbudowany.


Dodatkowe możliwości TV Box

Tv Box może zaoferować także wiele innych możliwości, poza korzystaniem z ulubionych aplikacji do oglądania seriali czy streamów. Zwróćmy więc uwagę na to, jakie dodatkowe korzyści zaoferuje nam przystawka. Być może mamy ochotę na słuchanie radia czy oglądanie streamerów na Twichu? A może chcemy przeglądać teledyski na YouTube? Sprawdźmy, czy wybrana przez nas przystawka Smart TV umożliwia to. Dodatkowo powinna ona umożliwić nam korzystanie z zaawansowanego centrum multimedialnego, jakim jest Kodi.

Najlepsze modele umożliwią nam nawet zamianę urządzenia w prawdziwą konsolę do gry, dzięki połączeniu z aplikacją Stream Link.


Czy nasz telewizor będzie kompatybilny?

Przed zakupem przystawki do telewizora z technologią Smart TV musimy zwrócić uwagę na to, czy nasz telewizor będzie z nią kompatybilny. Przystawki w większości oparte o system Android TV to swojego rodzaju komputer, który ma za zadanie przesłać obraz, bezpośrednio do ekranu telewizora. Okazuje się, że każdy z telewizorów będzie kompatybilny, jeśli posiada jedynie złącze HDMI. Jeśli więc nasz telewizor nie ma funkcji Smart TV, modułu Wi-Fi, a także złącz USB, nic nie stoi na przeszkodzie, gdyż wszystkie te funkcje zaoferuje nam TV Box.


Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze TV Box?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kilka parametrów technicznych.

  • W pierwszej kolejność weźmy pod uwagę, jakie rozdzielczości obsługuje dana przystawka. Najlepiej jeśli umożliwi ona odtwarzanie w rozdzielczości 4K w 60 klatkach na jedną sekundę.
  • Kolejno musimy sprawdzić, czy przystawka oferuje nam łączność bezprzewodową. Obsługa Wi-Fi w większości jest już standardem, nie mniej jednak równie przydatny okaże się moduł Bluetooth, dzięki któremu będziemy mogli spokojnie podłączyć inne kontrolery.
  • Należy także pamiętać o złączach fizycznych. Oprócz HDMI dobrze jest, by TV Box posiadał również co najmniej jedno złącze USB, za pomocą którego będziemy mogli podłączyć inne nośniki zewnętrzne.

TV Box – Ranking marzec 2023

Najchętniej wybierane przystawki Smart TV Box w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.