Amplituner do kina domowego. Na jaką markę się zdecydować? Rankingi z 03 czerwca 2023

Konkretny wybór amplitunera ma bardzo duży wpływ na jakość odbioru dźwięków słuchanej muzyki. Urządzenie to łączy wzmacniacz oraz odbiornik radiowy, dodatkowo posiada wiele złączy, przez co umożliwia podłączenie różnych sprzętów grających. Jego podstawowym działaniem jest jednak rejestrowanie dźwięków.

Amplituner to specjalne urządzenie umożliwiające odbiór stacji radiowych, odtwarzanie muzyki i filmów oraz wzmacnianie dźwięku. Jest to nieodłączny element zestawów kina domowego. Jak wybrać dobry amplituner?


Na co należy zwrócić uwagę, wybierając amplituner?

Na rynku dostępne urządzenia różnych producentów, które charakteryzują się nieco odmiennymi parametrami. Wiele zależy od oczekiwań kupującego, jednakże z całą pewnością należy zwrócić uwagę na:

 • liczbę kanałów wyjściowych,
 • moc znamionową,
 • moc muzyczną,
 • wbudowane dekodery audio,
 • wejścia oraz wyjścia,
 • łączność bezprzewodową – Bluetooth oraz Wi-Fi,
 • korektor akustyczny,
 • producenta.

Sam amplituner to jednak nie wszystko. Potrzebne są jeszcze odpowiednie głośniki, które umożliwią korzystanie z pełni jego możliwości.


Jaki amplituner wybrać?

Amplituner to sprzęt do użytku amatorskiego, w domach i mieszkaniach prywatnych, jego dodatkowymi zadaniami są jest dekodowanie dźwięków oraz ich wzmacnianie. Odbiera sygnał z odtwarzacza DVD lub CD, a w dalszej kolejności przetwarza go na sygnał analogowy i przesyła do podłączonych głośników.

Jaki amplituner?
Jaki amplituner?

Amplituner posiada dwa rodzaje mocy – znamionową oraz muzyczną. Ważniejsza jest moc znamionowa, ponieważ decyduje ona o emitowaniu czystego dźwięku. Moc głośników powinna być większa od mocy amplitunera. W małym mieszkaniu sprawdzi się amplituner o mocy oscylującej wokół 400 W. Dekoder dźwięku pozwala odtwarzać audio zakodowane na płytach DVD lub Blu-Ray. Najnowszy i najbardziej wydajny system dźwięku pozwala podłączyć aż siedem głośników i dodać do nich jeden lub dwa subwoofery. Wysokiej jakości amplitunery bez problemu podłączyć można do telewizorów LCD oraz plazmowych.

Amplitunery Denon – Ranking czerwiec 2023

Najchętniej wybierane amplitunery marki Denon w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Amplitunery Onkyo – Ranking czerwiec 2023

Najchętniej wybierane amplitunery marki Onkyo w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Amplitunery Pioneer – Ranking czerwiec 2023

Najchętniej wybierane amplitunery marki Pioneer w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Amplitunery Sony – Ranking czerwiec 2023

Najchętniej wybierane amplitunery marki Sony w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Amplitunery Yamaha – Ranking czerwiec 2023

Najchętniej wybierane amplitunery marki Yamaha w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Dla kogo jest amplituner stereo?

To urządzenie przyda się osobie słuchającej muzyki w dużych ilościach, dla fanów filmów może on się również przydać. Dla amatorów wielogodzinnej rozrywki muzycznej z pewnością przyda się wielokanałowy amplituner.

Amplitunery stereo – Ranking czerwiec 2023

Najchętniej wybierane amplitunery stereo w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Co jeszcze warto wiedzieć o amplitunerach?

 • Amplituner jest wyposażany w złącza analogowe (znacznie rzadziej stosowane) lub cyfrowe.
 • HDMI pozwala na przesyłanie wysokiej jakości dźwięku.
 • USB jest przydatnym interfejsem, umożliwia podłączenie urządzeń peryferyjnych, takich jak np. pendrive.
 • Przy wyborze konkretnego modelu warto zwrócić uwagę, czy dany amplituner ma możliwość łączenia się przez bluetooth.
 • Przy wyborze amplitunera duże znaczenie ma rozdzielczość telewizora – do odbiorników 4K nie każdy amplituner się nadaje.

Podłączenie amplitunera do telewizora jest bardzo prostą czynnością, wystarczy nam jedynie kabel HDMI. Amplituner świetnie sprawdza się w zestawie do kina domowego, w którym ważną rolę odgrywa przestrzenny dźwięk, co potęguje dodatkowe wrażenia podczas oglądania filmów 3D (w trójwymiarze).

Amplituner jako serce zestawu kina domowego

Amplituner stanowi serce każdego zestawu kina domowego. Umożliwia on bowiem podłączenie większej liczby głośników, które potrafią zapewnić doznania znane z sali kinowej. Żeby tak jednak było, konieczne jest ich odpowiednie ustawienie w pomieszczeniu. Niektórzy nawet przygotowują w swoich domach specjalne pomieszczenie do oglądania filmów.

Amplituner nie należy do tanich urządzeń, albowiem modele ze średniej półki kosztują zwykle w granicach 2 tysięcy złotych. Niemniej jednak będą to dobrze wydane pieniądze w przypadku osób, które uwielbiają oglądać filmy i słuchać muzyki, ciesząc się najwyższą jakością obrazu i dźwięku.

Ogólnie koszt zakupu amplitunera waha się od nieco powyżej 700 złotych aż do nawet ponad 20000 złotych za profesjonalny sprzęt bardzo wysokiej jakości.


Amplitunery – Ranking czerwiec 2023

Najchętniej wybierane amplitunery w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Wyszukiwania użytkowników:

 • https://mtechan net/amplituner/

Opinie i komentarze: 3 o “Amplituner do kina domowego. Na jaką markę się zdecydować?

 1. Ze swojej strony mogę polecić produkty marki Denon lub Onkyo. Miałam i jedne i drugie i naprawdę nie było z nimi żadnych problemów, wszystko działało bez zarzutu i przede wszystkim dźwięk był cudowny. Amplituner to według mnie najważniejsza część całego zestawu kina domowego więc warto nawet wydać nieco więcej i cieszyć się jakością. Mój Denon kosztował coś około trzech tysięcy złotych ale pracował przez kilka lat, a potem jeszcze go sprzedałam za ponad tysiąc. Onkyo chodzi do teraz i ma się świetnie, a to trzeci rok intensywnego użytkowania. Polecam te dwie firmy,

 2. Jestem bardzo zadowolony po kupnie dzięki Waszemu artykułowi w końcu mam to co potrzebowałem, a mianowicie amplituner stereo marki yamaha. Bardzo solidnie wykonany, spisuje się znakomicie. Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, jeżeli ktoś jest osobą, która ceni sobie muzykę i jakość dźwięku to zdecydowanie jest to coś, co mogę polecić.

 3. Jeżeli ktoś zastanawia się jaki amplituner kina domowego kupić to zdecydowanie polecam Denon. Marka, robiąca sprzęt świetnej jakości z dbałością o szczegóły i małe detale. Wszystko działa bez zarzutu, jestem bardzo zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.