Amplituner

Jaki amplituner?
Jaki amplituner?
Konkretny wybór amplitunera ma bardzo duży wpływ na jakość odbioru dźwięków słuchanej muzyki. Urządzenie to łączy wzmacniacz oraz odbiornik radiowy, dodatkowo posiada wiele złączy, przez co umożliwia podłączenie różnych sprzętów grających. Jego podstawowym działaniem jest jednak rejestrowanie dźwięków.

Jaki amplituner wybrać?

Amplituner to sprzęt do użytku amatorskiego, w domach i mieszkaniach prywatnych, jego dodatkowymi zadaniami są jest dekodowanie dźwięków oraz ich wzmacnianie. Odbiera sygnał z DVD lub odtwarzacza CD, a w dalszej kolejności przetwarza go na sygnał analogowy i przesyła do podłączonych głośników.

Amplituner posiada dwa rodzaje mocy – znamionową oraz muzyczną. Ważniejsza jest moc znamionowa, ponieważ decyduje ona o emitowaniu czystego dźwięku. Moc głośników powinna być większa od mocy amplitunera. W małym mieszkaniu sprawdzi się amplituner o mocy oscylującej wokół 400 W. Dekoder dźwięku pozwala odtwarzać audio zakodowane na płytach DVD lub Blu-Ray. Najnowszy i najbardziej wydajny system dźwięku pozwala podłączyć aż siedem głośników i dodać do nich jeden lub dwa subwoofery. Wysokiej jakości amplitunery bez problemu podłączyć można do telewizorów LCD oraz plazmowych.

Amplitunery Denon RANKING

Amplitunery Onkyo RANKING

Amplitunery Pioneer RANKING

Amplitunery Sony RANKING

Amplitunery Yamaha RANKING

Dla kogo jest amplituner stereo?

To urządzenie przyda się osobie słuchającej muzyki w dużych ilościach, dla fanów filmów może on się również przydać. Dla amatorów wielogodzinnej rozrywki muzycznej z pewnością przyda się wielokanałowy amplituner.

Amplitunery stereo RANKING

Amplitunery z zestawem stereo RANKING

Co jeszcze warto wiedzieć o amplitunerach?

  • Amplituner jest wyposażany w złącza analogowe (znacznie rzadziej stosowane) lub cyfrowe.
  • HDMI pozwala na przesyłanie wysokiej jakości dźwięku.
  • USB jest przydatnym interfejsem, umożliwia podłączenie urządzeń peryferyjnych, takich jak np. pendrive.
  • Przy wyborze konkretnego modelu warto zwrócić uwagę, czy dany amplituner ma możliwość łączenia się przez bluetooth.
  • Przy wyborze amplitunera duże znaczenie ma rozdzielczość telewizora – do odbiorników 4K nie każdy amplituner się nadaje.

Podłączenie amplitunera do telewizora jest bardzo prostą czynnością, wystarczy nam jedynie kabel HDMI. Amplituner świetnie sprawdza się w zestawie do kina domowego, w którym ważną rolę odgrywa przestrzenny dźwięk, co potęguje dodatkowe wrażenia podczas oglądania filmów 3D (w trójwymiarze).

Amplitunery kina domowego RANKING

Koszt zakupu amplitunera waha się od nieco powyżej 700 złotych aż do nawet ponad 20000 złotych za profesjonalny sprzęt bardzo wysokiej jakości.

Amplitunery RANKING

Opinie i komentarze: 3 o “Amplituner

  1. Ze swojej strony mogę polecić produkty marki Denon lub Onkyo. Miałam i jedne i drugie i naprawdę nie było z nimi żadnych problemów, wszystko działało bez zarzutu i przede wszystkim dźwięk był cudowny. Amplituner to według mnie najważniejsza część całego zestawu kina domowego więc warto nawet wydać nieco więcej i cieszyć się jakością. Mój Denon kosztował coś około trzech tysięcy złotych ale pracował przez kilka lat, a potem jeszcze go sprzedałam za ponad tysiąc. Onkyo chodzi do teraz i ma się świetnie, a to trzeci rok intensywnego użytkowania. Polecam te dwie firmy,

  2. Jestem bardzo zadowolony po kupnie dzięki Waszemu artykułowi w końcu mam to co potrzebowałem, a mianowicie amplituner stereo marki yamaha. Bardzo solidnie wykonany, spisuje się znakomicie. Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, jeżeli ktoś jest osobą, która ceni sobie muzykę i jakość dźwięku to zdecydowanie jest to coś, co mogę polecić.

  3. Jeżeli ktoś zastanawia się jaki amplituner kina domowego kupić to zdecydowanie polecam Denon. Marka, robiąca sprzęt świetnej jakości z dbałością o szczegóły i małe detale. Wszystko działa bez zarzutu, jestem bardzo zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.