Jaki projektor 3D do domu i biura? Rankingi z 31 stycznia 2023

Czym jest projektor 3D?

Projektor 3D na pierwsze oko to zwyczajny projektor, który umożliwia rzucanie trójwymiarowego obrazu. Projektor 3D idealnie będzie nadawał się do twojego domu. W dzisiejszej dobie technologii są one bardzo popularnym gadżetem wśród różnej grupy wiekowej.

Projektory te przede wszystkim oferują technikę plug & play bez konieczności używania do tego celu adaptera 3D. Jest to naprawdę bardzo proste rozwiązanie. Mianowicie wystarczy połączyć go do źródła 3D, następnie skorzystać do tego celu również z okularów 3D, by oddać realistyczny obraz i cieszyć się w tym momencie z magii kina trójwymiarowego. Projektor 3D daje możliwość uzyskania dużego obrazu trójwymiarowego. W tym celu potrzebuje dużej przestrzeni oraz przyciemnionego odpowiednio pomieszczenia.

Jak działa projektor 3D?

Przede wszystkim Projektor 3D pozwala na wyświetlenie obrazu na ścianie lub na ekranie projekcji. Umożliwia oczywiście oglądanie obrazu w technologii 3D, jeśli oczywiście owy projektor i film wykorzystuje tą technologię. Można w tym celu użyć odpowiednich okularów 3D, co gwarantuje satysfakcje z oglądania.

Rodzaje projektorów

Możemy projektory podzielić na :

  • projektory 3D z okularami – mamy tu możliwość użycia okularów pasywnych lub aktywnych;
  • projektory 3D bez użycia okularów – wykorzystujące technologie multiparalaksy, co pozwala uzyskać efekt wielu obrazów nakładających się na siebie.

Projektory w zależności od przeznaczenia i typu eksploatacji mogą być kieszonkowe, multimedialne, prezentacyjne oraz uniwersalne.


Co jest ważne w projektorze?

projektory 3D
projektory 3D
W projektorze istotna jest przede wszystkim jego żywotność, która w dużej mierze uzależniona jest od częstotliwości jego eksploatacji. Im lepsza jakość urządzenia, tym dłużej można go użytkować.

Obsługiwana rozdzielczość

Rozdzielczość projektora decyduje o jakości odbioru – w najlepszym modelach można wyświetlić filmy w rozdzielczości 4K (standardem jest obecnie Full HD), co jednak wiąże się z ich wysoką ceną. Projektor 3D przydaje się chociażby na potrzeby kina domowego.

Projektor bezprzewodowy umożliwia streaming video z dowolnego urządzenia. Istotną kwestię w eksploatacji odgrywa przede wszystkim głośność urządzenia. Odpowiedniej jakości system chłodzenia zapewni mu cichą pracę.

Jakość przekazywanego obrazu

Dobry projektor 3D powinien umożliwić zachowanie wysokiej jasności, nasycenia i kontrastu obrazu. Projektory cyfrowe są dedykowane osobom lubiącym wizyty w kinie, gdyż wyświetlają wyraźny obraz na dużej powierzchni.

Istotną rolę odgrywa właśnie wspomniany kontrast obrazu – współczynniki równe co najmniej 30000:1 pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości video, podobnie jak wysokie natężenie światła białego oraz barwnego o wartości przynajmniej 2000 lumenów. Przydatne w codziennej eksploatacji okażą się wygodne opcje sterowania i konfiguracji sprzętu, a także możliwość konwersji z 2D do 3D. Za jakość dźwięku odpowiadają wbudowane głośniki, które w lepszych projektorach w zupełności wystarczą do komfortowego oglądania filmów.

Warto ponadto zwrócić uwagę na maksymalny rozmiar, na jakim można wyświetlać film bez straty jakości za pomocą projektora cyfrowego – najlepsze modele pozwalają na odtwarzanie video na ekranach znacznie powyżej 300 cali. Za idealne dopasowanie obrazu odpowiedzialna jest funkcja korekcji obrazu, dostępna w dobrej klasy projektorach. Przy codziennej eksploatacji z pewnością przydadzą nam się złącza HDMI, RGB, USB, RCA, AV, S-Video, stereo Mini Jack czy też złącze komponentowe.

Dzięki projektorom 3D możemy oglądać filmy w bardzo wysokiej jakości, korzystając z najnowszych rozwiązań technologicznych.

Odpowiednia odległość

Projektor cyfrowy wymaga ustawienia w odległości powyżej 3 metrów od ekranu. Projektory short-throw oraz ultra short-throw można z kolei ustawić niedaleko od ekranu, co jest szczególnie przydatne w momencie, gdy nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią. Technologia 3LCD gwarantuje wysoką jakość dzięki zastosowaniu trzech wyświetlaczy ciekłokrystalicznych.

Projektory o krótkiej ogniskowej dają uzyskanie optymalnego efektu. Im krótsza ogniskowa, tym bliżej ekranu ustawiany jest projektor, co pozwala uzyskać odpowiednią jakość obrazu i komfort.

Producenci projektorów 3D:
Acer, BenQ, Optoma, Vivitek, Casio, Dell, Epson, Hitachi, Infocus, JVC, LG, Mitsubishi, NEC, New-Electric, Panasonic, Philips, Ricoh, Sanyo, Sharp, Sony, Viewsonic.

Projektory 3D – Ranking styczeń 2023

Zestawienie najchętniej wybieranych projektorów 3D.


Ile kosztuje projektor 3D?

Ceny projektorów 3D wahają się w granicach od 1300 nawet do 9000 zł. Wszystko zależy tu od dodatkowych możliwości i marki produktu. Wybór powinien być determinowany przede wszystkim jego przeznaczeniem oraz częstotliwością korzystania z niego w przyszłości.

Projektory (biorąc pod uwagę wszystkie typy) mogą kosztować od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Projektory UST są przenośne, można je ustawić blisko ekranu, posiadają odpowiednie parametry, dzięki czemu możliwe jest oglądanie filmów nie tylko w domu, lecz również w ogrodzie.

Opinie i komentarze: 4 o “Jaki projektor 3D do domu i biura?

  1. Marzy mi się taki dobry projektor zdolny wyświetlać obraz w full hd. Filmy puszczane z takiego sprzętu to dużo lepsza rozrywka niż oglądanie na zwykłym telewizorze – moim zdaniem oczywiście. Powoli zbieram pieniądze i myślę, że w ciągu kilku miesięcy będę w stanie sobie pozwolić na takie cudo:) Co do projektorów 3D, to tutaj jestem raczej sceptyczny – potrzebne są dodatkowe okulary, a poza tym te efekty nie są jakieś super. Widać zresztą, że coraz mniej filmów wychodzi w tej technologii i nawet coraz mniej telewizorów sprzedawanych na tę chwilę jest wyposażonych w tę funkcję.

  2. Zastanawiam się, czy jest sens kupować sprzęt taki jak projektor 3d full hd? Chodzi mi to po głowie już od jakiegoś czasu i powiem szczerze, że coraz bardziej przychylnie patrze na różnego rodzaju projektory, bo po przeprowadzce mam w końcu miejsce na zamontowanie go.

  3. Takie projektory to świetna sprawa. Sam używam projektor 4k 3d i muszę przyznać, że jest to sprzęt na który warto wydać więcej i nie oszczędzać, bo przełoży się to na to, że będzie porządnie wykonany i będzie miał dużo opcji. Sprzęt sam w sobie łatwy w obsłudze, a to jaką jakość obrazu daje jest powalające.

  4. Takie projektory to świetna sprawa. Sam używam projektor 4k 3d i muszę przyznać, że jest to sprzęt na który warto wydać więcej i nie oszczędzać, bo przełoży się to na to, że będzie porządnie wykonany i będzie miał dużo opcji. Sprzęt sam w sobie łatwy w obsłudze, a to jaką jakość obrazu daje jest powalające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.