Jaki projektor 3D do domu i biura? [Ranking lipiec 2020]

Dobry projektor 3D powinien umożliwić zachowanie wysokiej jasności, nasycenia i kontrastu obrazu. Projektory cyfrowe są dedykowane osobom lubiącym wizyty w kinie, gdyż wyświetlają wyraźny obraz na dużej powierzchni.

Projektory o krótkiej ogniskowej dają uzyskanie optymalnego efektu. Im krótsza ogniskowa, tym bliżej ekranu ustawiany jest projektor, co pozwala uzyskać odpowiednią jakość obrazu i komfort.

Projektory mogą kosztować od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Projektory UST są przenośne, można je ustawić blisko ekranu, posiadają odpowiednie parametry, dzięki czemu możliwe jest oglądanie filmów nie tylko w domu, lecz również w ogrodzie.

Co jest ważne w projektorze?

projektory 3D
projektory 3D
W projektorze istotna jest przede wszystkim jego żywotność, która w dużej mierze uzależniona jest od częstotliwości jego eksploatacji. Im lepsza jakość urządzenia, tym dłużej można go użytkować.

Rozdzielczość projektora decyduje o jakości odbioru – w najlepszym modelach można wyświetlić filmy w rozdzielczości 4K (standardem jest obecnie Full HD), co jednak wiąże się z ich wysoką ceną. Projektor 3D przydaje się chociażby na potrzeby kina domowego.

Projektor bezprzewodowy umożliwia streaming video z dowolnego urządzenia. Istotną kwestię w eksploatacji odgrywa przede wszystkim głośność urządzenia. Odpowiedniej jakości system chłodzenia zapewni mu cichą pracę.

Istotną rolę odgrywa również kontrast obrazu – współczynniki równe co najmniej 30000:1 pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości video, podobnie jak wysokie natężenie światła białego oraz barwnego o wartości przynajmniej 2000 lumenów. Przydatne w codziennej eksploatacji okażą się wygodne opcje sterowania i konfiguracji sprzętu, a także możliwość konwersji z 2D do 3D. Za jakość dźwięku odpowiadają wbudowane głośniki, które w lepszych projektorach w zupełności wystarczą do komfortowego oglądania filmów.

Projektory w zależności od przeznaczenia i typu eksploatacji mogą być kieszonkowe, multimedialne, prezentacyjne oraz uniwersalne.

Warto ponadto zwrócić uwagę na maksymalny rozmiar, na jakim można wyświetlać film bez straty jakości za pomocą projektora cyfrowego – najlepsze modele pozwalają na odtwarzanie video na ekranach znacznie powyżej 300 cali. Za idealne dopasowanie obrazu odpowiedzialna jest funkcja korekcji obrazu, dostępna w dobrej klasy projektorach. Przy codziennej eksploatacji z pewnością przydadzą nam się złącza HDMI, RGB, USB, RCA, AV, S-Video, stereo Mini Jack czy też złącze komponentowe.

Producenci projektorów 3D:
Acer, BenQ, Optoma, Vivitek, Casio, Dell, Epson, Hitachi, Infocus, JVC, LG, Mitsubishi, NEC, New-Electric, Panasonic, Philips, Ricoh, Sanyo, Sharp, Sony, Viewsonic.

Projektor cyfrowy wymaga ustawienia w odległości powyżej 3 metrów od ekranu. Projektory short-throw oraz ultra short-throw można z kolei ustawić niedaleko od ekranu, co jest szczególnie przydatne w momencie, gdy nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią. Technologia 3LCD gwarantuje wysoką jakość dzięki zastosowaniu trzech wyświetlaczy ciekłokrystalicznych.

Dzięki projektorom 3D możemy oglądać filmy w bardzo wysokiej jakości, korzystając z najnowszych rozwiązań technologicznych.

Projektory 3D RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych projektorów 3D.


Wyszukiwania użytkowników:

  • ranking najlepsze projektory 3d
  • projektor 3d ranking

Opinie i komentarze: 4 o “Jaki projektor 3D do domu i biura?

  1. Marzy mi się taki dobry projektor zdolny wyświetlać obraz w full hd. Filmy puszczane z takiego sprzętu to dużo lepsza rozrywka niż oglądanie na zwykłym telewizorze – moim zdaniem oczywiście. Powoli zbieram pieniądze i myślę, że w ciągu kilku miesięcy będę w stanie sobie pozwolić na takie cudo:) Co do projektorów 3D, to tutaj jestem raczej sceptyczny – potrzebne są dodatkowe okulary, a poza tym te efekty nie są jakieś super. Widać zresztą, że coraz mniej filmów wychodzi w tej technologii i nawet coraz mniej telewizorów sprzedawanych na tę chwilę jest wyposażonych w tę funkcję.

  2. Zastanawiam się, czy jest sens kupować sprzęt taki jak projektor 3d full hd? Chodzi mi to po głowie już od jakiegoś czasu i powiem szczerze, że coraz bardziej przychylnie patrze na różnego rodzaju projektory, bo po przeprowadzce mam w końcu miejsce na zamontowanie go.

  3. Takie projektory to świetna sprawa. Sam używam projektor 4k 3d i muszę przyznać, że jest to sprzęt na który warto wydać więcej i nie oszczędzać, bo przełoży się to na to, że będzie porządnie wykonany i będzie miał dużo opcji. Sprzęt sam w sobie łatwy w obsłudze, a to jaką jakość obrazu daje jest powalające.

  4. Takie projektory to świetna sprawa. Sam używam projektor 4k 3d i muszę przyznać, że jest to sprzęt na który warto wydać więcej i nie oszczędzać, bo przełoży się to na to, że będzie porządnie wykonany i będzie miał dużo opcji. Sprzęt sam w sobie łatwy w obsłudze, a to jaką jakość obrazu daje jest powalające.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.