Jaki przedwzmacniacz gramofonowy? Który najlepszy? Poradnik i Ranking TOP10! Polecane w 2024 roku Rankingi z 25 czerwca 2024

Mamy w swoim domu gramofon, ale słuchanie muzyki nie do końca sprawia nam przyjemność ze względu na słabej jakości brzmienie? Możemy rozwiązać ten problem, kupując przedwzmacniacz gramofonowy.

Jaki przedwzmacniacz gramofonowy najlepszy? Poradnik i Ranking TOP10 przedwzmacniaczy do gramofonu.
Jaki przedwzmacniacz gramofonowy najlepszy? Poradnik i Ranking TOP10 przedwzmacniaczy do gramofonu.

W czasach renesansu gramofonów, płyt winylowych, często pojawia się jedno pytanie. Jaki przedwzmacniacz będzie odpowiedni? Przybliżymy dzisiaj trochę tę kwestię. Wybór wcale nie jest taki prosty, jak się wydaje. Wiele osób nie wie, jak niezbędnym jest on dodatkiem do gramofonu.

Na czym więc powinniśmy się skupić? W tym krótkim poradniku znajdują się wskazówki o tym, jak znaleźć właściwy sprzęt.

Przedwzmacniacze gramofonowe służą do wstępnego wzmocnienia sygnału z gramofonu. W skrócie jest odpowiedzialny za pierwszy etap obróbki sygnału ze źródła, poprawiając dzięki temu ogólną jakość dźwięku.

Ranking przedwzmacniaczy do gramofonu [TOP10 maj 2024]

Zestawienie przygotowane na podstawie zainteresowania Kupujących, często dostępne w promocjach. W poniższym rankingu znajdują się gramofonowe przedwzmacniacze najchętniej wybierane.

3 ★  Przedwzmacniacz gramofonowy optical box e phono czarny marki Pro-ject

Przedwzmacniacz gramofonowy optical box e phono czarny marki Pro-ject Najniższa Cena Online PRO-JECT Optical Box E Phono to wielozadaniowy przedwzmacniacz gramofonowy z konwersją A/D i 2 opcjami wyjścia liniowy i cyfrowy. Został zaprojektowany specjalnie do korzystania z urządzeniami bez wejścia analogowego, takimi jak amplitunery kina domowego, soundbary itp. Optical Box E Phono działa jako przedłużacz wejściowy (2>1) lub rozdzielacz wyjściowy (1>2). Każdy, kto chce używać swojego gramofonu z urządzeniami wyekwipowanymi wyłącznie w wejścia cyfrowe, takimi jak amplitunery, soundbary czy systemy rodzaju „wszystko w jednym", pokocha to niewiele znaczące pudełko. PRO-JECT Optical Box E Phono uwzględnia niemało potrzeb i proponuje cyfrowe, optyczne wyjście sygnału i typowe wyjście analogowe, które będą działać równocześnie. Dzięki czemu może być wykorzystywany jako wyśmienity rozdzielacz sygnału 1>2 do odtwarzania tego samego sygnału w 2 systemach równocześnie. Innym niezwykle przydatnym przeznaczeniem Optical Box E Phono jest to, że może on pełnić funkcję ekspandera wejść w systemie z niedoborem wejść. Wreszcie, Optical Box E Phono jest w stanie zdigitalizować nie tylko źródła gramofonowe, ale także sygnały liniowe z magnetofonów, tunerów itp. Oczywiście może być również stosowany jako zwykły przedwzmacniacz gramofonowy MM z wyjściem liniowym (gniazdo 3,5 mm), który łączy się z dowolnym systemem HiFi. Wewnętrzna część pokrywy jest wyłożona metalem, eliminując w ten sposób zakłócenia RF i wibracje, co zapewnia niezakłócone wrażenia słuchowe. Optical Box E Phono jest rewelacyjnym partnerem dla wszelkich progresywnych audiofilów, którzy chcą używać swoich analogowych źródeł sygnału z cyfrowymi albo analogowymi urządzeniami odtwarzającymi. Analogowe wyjście RCA (pozłacane) i cyfrowe optyczne w przedwzmacniaczu działają równocześnie. Użądzenie ma 2 wejścia - 1 Phono i 1 Line In. PRO-JECT Optical Box E Phono pasuje do wkładów MM i proponuje precyzyjne wyrównanie RIAA, równocześnie znamionując się Obwodami o niskim poziomie hałasu i wewnętrzną osłoną metalową eliminującą zakłucenia. dane techniczne Głębokość [cm] - 10 Szerokość [cm] - 12 Waga [kg] - 0.25 Wysokość [cm] - 3.2 Zasilanie - DC 18V / 500mA Komunikacja - AirPlayobudowy - Czarny Wyposażenie Zasilacz technologiczne liczba kanałów - 2 zużycie mocy (tryb czuwania) [W] - 3.6 zużycie mocy (tryb włączenia) [W] - 3.6 Pozostałe wejścia/wyjścia - RCA Wyjście pre-out - Tak
 • Producent PRO-JECT 

Co to jest przedwzmacniacz gramofonowy?

przedwzmacniacz gramofonowy EAT
przedwzmacniacz gramofonowy EAT
Urządzenie takie jak przedwzmacniacz gramofonowy odgrywa bardzo istotną rolę. To pośrednik między wkładką gramofonową a wzmacniaczem lub amplitunerem. Tego typu sprzęt odpowiada za wzmocnienie, a także korekcję sygnału elektrycznego, który jest generowany przez wkładkę. Dzięki przedwzmacniaczowi możemy uzyskać sygnał liniowy, który podłączymy do wzmacniacza.


Kryteria wyboru przedwzmacniacza gramofonowego

Żeby mieć pewność, że wybieramy odpowiedni przedwzmacniacz gramofonowy, musimy sprawdzić kilka kwestii. Są to:

 • możliwość wyboru rodzaju wkładki – wkładka ma duży wpływ na brzmienie gramofonu. Może się zdarzyć, że z czasem nasze preferencje nieco się zmienią i wkładka MM przestanie spełniać nasze oczekiwania. Dobrze, jeśli będziemy mogli wymienić ją na inną;
 • możliwość zmiany obciążenia dla wkładek – dotyczy to zarówno wkładek MM (wyróżniających się wysoką rezystancją, od 400 do 1000 Ω), jak i MC. Rezystancja tych drugich obejmuje zakres od 10 do 100 Ω;
 • stosunek sygnału do szumu – podpowiada nam, czy dźwięki o najniższym poziomie głośności nie zostaną zagłuszone szumem własnym sprzętu.

Ponadto należy zwrócić uwagę na napięcie wejściowe i wzmocnienie układu.

Kupując przedwzmacniacz gramofonowy warto dodatkowo upewnić się, że poradzimy sobie z jego podłączeniem do gramofonu. W razie potrzeby możemy poprosić o poradę specjalistę.


TOP6 Najtańsze Przedwzmacniacze do gramofonu – Ranking maj 2024

W zestawieniu zostały uwzględnione modele gramofonowych przedwzmacniaczy na podstawie ceny zakupu (rosnąco). Na czele znajdują się najtańsze propozycje.

2 ★  Przedwzmacniacz gramofonowy optical box e phono czarny marki Pro-ject

Przedwzmacniacz gramofonowy optical box e phono czarny marki Pro-ject Najniższa Cena Online PRO-JECT Optical Box E Phono to wielozadaniowy przedwzmacniacz gramofonowy z konwersją A/D i 2 opcjami wyjścia liniowy i cyfrowy. Został zaprojektowany specjalnie do użytkowania z urządzeniami bez wejścia analogowego, takimi jak amplitunery kina domowego, soundbary itp. Optical Box E Phono działa jako przedłużacz wejściowy (2>1) lub rozdzielacz wyjściowy (1>2). Każdy, kto chce używać swego gramofonu z urządzeniami wyekwipowanymi wyłącznie w wejścia cyfrowe, takimi jak amplitunery, soundbary czy systemy rodzaju „wszystko w jednym", pokocha to drobne pudełko. PRO-JECT Optical Box E Phono uwzględnia niemało potrzeb i proponuje cyfrowe, optyczne wyjście sygnału i typowe wyjście analogowe, które będą działać jednocześnie. Dzięki czemu może być wykorzystywany jako idealny rozdzielacz sygnału 1>2 do odtwarzania tego samego sygnału w 2 systemach jednocześnie. Innym niezwykle przydatnym przeznaczeniem Optical Box E Phono jest to, iż może on pełnić funkcję ekspandera wejść w systemie z niedoborem wejść. Wreszcie, Optical Box E Phono jest w stanie zdigitalizować nie tylko źródła gramofonowe, ale także sygnały liniowe z magnetofonów, tunerów itp. Oczywiście może być dodatkowo stosowany jako zwykły przedwzmacniacz gramofonowy MM z wyjściem liniowym (gniazdo 3,5 mm), który integruje się z dowolnym systemem HiFi. Wewnętrzna część obudowy jest wyłożona metalem, eliminując w ten sposób zakłócenia RF i wibracje, co zagwarantuje niezakłócone wrażenia słuchowe. Optical Box E Phono jest nadzwyczajnym partnerem dla wszystkich innowacyjnych audiofilów, którzy chcą używać swoich analogowych źródeł sygnału z cyfrowymi albo analogowymi urządzeniami odtwarzającymi. Analogowe wyjście RCA (pozłacane) i cyfrowe optyczne w przedwzmacniaczu działają równocześnie. Użądzenie ma 2 wejścia - 1 Phono i 1 Line In. PRO-JECT Optical Box E Phono pasuje do wkładów MM i oferuje staranne wyrównanie RIAA, jednocześnie znamionując się Obwodami o niskim poziomie hałasu i wewnętrzną osłoną metalową eliminującą zakłucenia. informacje techniczne Głębokość [cm] - 10 Szerokość [cm] - 12 Waga [kg] - 0.25 Wysokość [cm] - 3.2 Zasilanie - DC 18V / 500mA Komunikacja - AirPlaypokrywy - Czarny Wyposażenie Zasilacz technologiczne liczba kanałów - 2 pobór mocy (tryb czuwania) [W] - 3.6 pobór mocy (tryb włączenia) [W] - 3.6 Pozostałe wejścia/wyjścia - RCA Wyjście pre-out - Tak
 • Producent PRO-JECT 

Przedwzmacniacz gramofonowy – wbudowany czy zewnętrzny?

Duża część producentów zaczęła produkcje gramofonów ze zintegrowanym wzmacniaczem. Nie jest to do końca dobre rozwiązanie, gdyż zwykle takie układy sprawdzają się jedynie w najprostszych gramofonach.

Większą popularnością zdecydowanie cieszą się przedwzmacniacze zewnętrzne. Jest on osobnym urządzeniem posiadającym osobne zasilanie. Producenci często też w osobnych zewnętrznych wzmacniaczach stosują nieporównywalnie lepsze komponenty.

Wzmacniacz zewnętrzny wydaję się lepszym rozwiązaniem, który potrafi skutecznie wzmocnić jakość dźwięku, a przede wszystkim właśnie na tym powinno nam zależeć.


TOP6 Najdroższe Przedwzmacniacze do gramofonu – Ranking maj 2024

W zestawieniu zostały uwzględnione modele gramofonowych przedwzmacniaczy na podstawie ceny zakupu (malejąco). Na czele znajdują się najdroższe propozycje.

2 ★  Przedwzmacniacz gramofonowy optical box e phono czarny marki Pro-ject

Przedwzmacniacz gramofonowy optical box e phono czarny marki Pro-ject Najniższa Cena Online PRO-JECT Optical Box E Phono to wielozadaniowy przedwzmacniacz gramofonowy z konwersją A/D i 2 opcjami wyjścia liniowy i cyfrowy. Został zaprojektowany specjalnie do użytkowania z urządzeniami bez wejścia analogowego, takimi jak amplitunery kina domowego, soundbary itp. Optical Box E Phono działa jako przedłużacz wejściowy (2>1) albo rozdzielacz wyjściowy (1>2). Każdy, kto chce używać swego gramofonu z urządzeniami zaopatrzonymi wyłącznie w wejścia cyfrowe, takimi jak amplitunery, soundbary czy systemy rodzaju „wszystko w jednym", pokocha to niepokaźne pudełko. PRO-JECT Optical Box E Phono uwzględnia niemało potrzeb i oferuje cyfrowe, optyczne wyjście sygnału oraz standardowe wyjście analogowe, które będą działać równocześnie. Dzięki temu może być stosowany jako genialny rozdzielacz sygnału 1>2 do odtwarzania tego samego sygnału w 2 systemach jednocześnie. Innym bardzo przydatnym przeznaczeniem Optical Box E Phono jest to, że może on pełnić funkcję ekspandera wejść w systemie z niedoborem wejść. Wreszcie, Optical Box E Phono jest w stanie zdigitalizować nie tylko źródła gramofonowe, lecz także sygnały liniowe z magnetofonów, tunerów itp. Oczywiście może być też stosowany jako zwykły przedwzmacniacz gramofonowy MM z wyjściem liniowym (gniazdo 3,5 mm), który jednoczy się z dowolnym systemem HiFi. Wewnętrzna część obudowy jest wyłożona metalem, eliminując w ten sposób zakłócenia RF i wibracje, co gwarantuje niezakłócone wrażenia słuchowe. Optical Box E Phono jest znakomitym partnerem dla wszelkich nowoczesnych audiofilów, którzy chcą używać swoich analogowych źródeł sygnału z cyfrowymi lub analogowymi urządzeniami odtwarzającymi. Analogowe wyjście RCA (pozłacane) i cyfrowe optyczne w przedwzmacniaczu działają równocześnie. Użądzenie posiada 2 wejścia - 1 Phono i 1 Line In. PRO-JECT Optical Box E Phono nadaje się do wkładów MM i oferuje skrupulatne wyrównanie RIAA, równocześnie charakteryzując się Obwodami o niskim poziomie hałasu i wewnętrzną osłoną metalową eliminującą zakłucenia. informacje technologiczne Głębokość [cm] - 10 Szerokość [cm] - 12 Waga [kg] - 0.25 Wysokość [cm] - 3.2 Zasilanie - DC 18V / 500mA Komunikacja - AirPlaypokrywy - Czarny Wyposażenie Zasilacz techniczne liczba kanałów - 2 zużycie mocy (tryb czuwania) [W] - 3.6 pobór mocy (tryb włączenia) [W] - 3.6 Pozostałe wejścia/wyjścia - RCA Wyjście pre-out - Tak
 • Producent PRO-JECT 

Podsumowanie, czyli jak wybrać odpowiedni przedwzmacniacz do naszego gramofonu?

 • Rodzaj gramofonu – upewnijmy się, że wybieramy przedwzmacniacz, który jest kompatybilny z typem gramofonu, który posiadamy. Czy jest to gramofon z wkładką magnetyczną czy ceramiczną? Przedwzmacniacz musi być dostosowany do odpowiedniego rodzaju wkładki.
 • Regulacje i funkcje – niektóre przedwzmacniacze posiadają więcej zaawansowanych regulacji i funkcji, takich jak regulacja tonów, optymalizacja ekspozycji i filtracji. Możliwości sprzętu powinniśmy dopasowywać do naszych osobistych preferencji oraz upodobań.
 • Opinie i recenzje – warto zapoznać się z analizami, testami, recenzjami i opiniami ekspertów oraz innych użytkowników. Pozwoli to już na wstępnym etapie przeprowadzić selekcję i zawęzić wybór. Forum audiofilskie lub dyskusje online mogą dostarczyć cennych informacji od innych pasjonatów muzyki, którzy mieli doświadczenie z różnymi modelami przedwzmacniaczy.
 • Renomowane marki – warto wybierać propozycje renomowanych producentów, takie jak Pro-Ject, Cambridge Audio, Rega, Musical Fidelity czy NAD (często polecane ze względu na swoją renomę i jakość produktów). Upewnijmy się, że wybrany przedwzmacniacz ma odpowiednie wsparcie techniczne i odpowiednią gwarancję.
 • Porównanie specyfikacji – zwróćmy uwagę na poziom sygnału, stosunek sygnału do szumu, impedancję wejściową i wyjściową itp.
 • Osobiste odczucia – jeśli to możliwe, posłuchajmy różnych przedwzmacniaczy na własnym zestawie audio. To najlepszy sposób, aby ocenić, który model brzmi najlepiej dla nas.

Wyszukiwania użytkowników:

 • https://mtechan net/przedwzmacniacz-gramofonowy-jaki-najlepszy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.