Jaki przedwzmacniacz gramofonowy? [Ranking lipiec 2020]

Mamy w swoim domu gramofon, ale słuchanie muzyki nie do końca sprawia nam przyjemność ze względu na słabej jakości brzmienie? Możemy rozwiązać ten problem, kupując przedwzmacniacz gramofonowy.

W tym krótkim poradniku znajdują się wskazówki o tym, jak znaleźć właściwy sprzęt.

przedwzmacniacz gramofonowy EAT
przedwzmacniacz gramofonowy EAT

Co to jest przedwzmacniacz gramofonowy?

Urządzenie takie jak przedwzmacniacz gramofonowy odgrywa bardzo istotną rolę. To pośrednik między wkładką gramofonową a wzmacniaczem lub amplitunerem. Tego typu sprzęt odpowiada za wzmocnienie, a także korekcję sygnału elektrycznego, który jest generowany przez wkładkę. Dzięki przedwzmacniaczowi możemy uzyskać sygnał liniowy, który podłączymy do wzmacniacza.


Kryteria wyboru przedwzmacniacza gramofonowego

Żeby mieć pewność, że wybieramy odpowiedni przedwzmacniacz gramofonowy, musimy sprawdzić kilka kwestii. Są to:

  • możliwość wyboru rodzaju wkładki – wkładka ma duży wpływ na brzmienie gramofonu. Może się zdarzyć, że z czasem nasze preferencje nieco się zmienią i wkładka MM przestanie spełniać nasze oczekiwania. Dobrze, jeśli będziemy mogli wymienić ją na inną;
  • możliwość zmiany obciążenia dla wkładek – dotyczy to zarówno wkładek MM (wyróżniających się wysoką rezystancją, od 400 do 1000 Ω), jak i MC. Rezystancja tych drugich obejmuje zakres od 10 do 100 Ω;
  • stosunek sygnału do szumu – podpowiada nam, czy dźwięki o najniższym poziomie głośności nie zostaną zagłuszone szumem własnym sprzętu.

Kupując przedwzmacniacz gramofonowy warto dodatkowo upewnić się, że poradzimy sobie z jego podłączeniem do gramofonu. W razie potrzeby możemy poprosić o poradę specjalistę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.