Jaki zestaw power audio? Rankingi z 03 czerwca 2023

zestaw Sony power audio
zestaw Sony power audio

Dobre nagłośnienie może się przydać wielu osobom. Nie musi być to od razu profesjonalny sprzęt, na który mogą sobie pozwolić tylko nieliczni.

Ciekawym oraz przyzwoitym cenowo rozwiązaniem jest zakup zestawu power audio. Warto wspomnieć, że najlepsze zestawy, wcale nie oznaczają tych najdroższych. Pojawia się zatem pytanie: Jaki sprzęt power audio warto kupić?

Jeżeli zastanawiamy się nad zakupem dobrego nagłośnienia, koniecznie przeczytajmy poniższy poradnik, w którym dowiemy się, na co zwrócić szczególną uwagę.


Czym jest zestaw power audio?

Power audio jest mobilnym i kompletnym zestawem muzycznym, który zapewnia wysoką jakość i głośność dźwięku. Dlatego jest gwarancją dobrej zabawy na domówce czy małych imprezach w plenerze. Zestaw jest wyposażony w szereg przydatnych funkcji tj.:

 • możliwość odtwarzania plików mp3,
 • wbudowany odbiornik radiowy,
 • możliwość odtwarzania muzyki z dysku zewnętrznego lub nośnika pendrive, dzięki wejściu USB,
 • łącze WiFi lub Bluetooth,
 • opcję sparowania zestawu z mikrofonem, co umożliwia karaoke.

Nie jest to może sprzęt w pełni profesjonalny, który można rozpatrywać w kategorii „potężnego nagłośnienia”, gdyż posiada ono swoje ograniczenia.


Jaką moc power audio wybrać?

Najbardziej istotnym parametrem, który należy sprawdzić, jest moc mobilnego nagłośnienia. Za równo zbyt mała, ale i zbyt dużą moc może spowodować, że brzmienie muzyki nie będzie przyjemne dla ucha.

Najważniejszym czynnikiem, który trzeba mieć na uwadze, jest wielkość pomieszczenia, w którym planujemy ustawić power audio. Jeżeli do dyspozycji mamy duży salon lub wynajętą salę, świetnie sprawdzą się urządzenia z większą mocą. Z kolei jeżeli dysponujemy niewielkim pomieszczeniem, warto zdecydować się na mniejszą moc, by głos „nie odbijał się od ściany” i nie psuł wrażeń akustycznych. Reasumując:

 • do małych pomieszczeń wybierzmy urządzenie o mocy 80 – 90 W,
 • do większych pomieszczeń wykorzystajmy sprzęt z mocą ok. 120 W.

Ile kosztuje dobre power audio?

Ciężko jednoznacznie określić, ile kosztuje dobry sprzęt. Wszystko zależy bowiem od tego, czy zdecydujemy się na przenośne nagłośnienie o małej mocy czy wybierzemy takie z dodatkowymi funkcjami i większą mocą. Zakup sprzętu w podstawowej wersji powinien zamknąć się w cenie kilkuset złotych.

Z kolei większe zestawy power audio do użytku domowego, traktowane jako stacjonarny sprzęt, to wydatek z reguły dobrych kilku tysięcy zł.


Jaki zestaw power audio kupić?

Istnieje kilka czynników, które warto brać pod uwagę przy zakupie nowego zestawu power audio. Pierwszym z nich są opcje, jakie oferuje sprzęt tj.: WiFi, Bluetooth czy USB.

Dobry zestaw power audio powinien również mieć wysoką moc znamionową RMS, dzięki której głośna muzyka nie będzie traciła na jakości. Interesującą opcją, która jest także przydatna, jest equalizer, pozwalający na dopasowanie sprzętu do gatunku słuchanej muzyki. Modele, które warto polecić to:

 • Panasonic SC-TMAX10E-K
 • Sony MHC V42D
 • Manta SPK5003
 • JBL PartyBox 200

Power audio – Ranking czerwiec 2023

Najchętniej wybierane zestawy power audio w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Podsumowanie

Power audio to sprzęt, który można nazwać przenośnym nagłośnieniem. Jego poprzednikami są popularne w latach 90. wieże i mini wieże, które dzisiaj powoli odchodzą do lamusa.

Obecnie na większości domówek, karaoke czy innych imprez w gronie znajomych i rodziny króluje właśnie power audio. Sprzęt zapewnia czyste brzmienie oraz możliwość podkręcenia basów za pomocą wbudowanego equalizera.

Wyszukiwania użytkowników:

 • https://mtechan net/dobry-zestaw-power-audio-ranking/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.