Radioodtwarzacz – jakie radio wybrać do domu i samochodu? [Ranking kwiecień 2020]

Dobrej jakości radioodtwarzacz przyda się w salonie, pokoju dziecka, w kuchni czy nawet łazience, nieoceniony jest również podczas podróży pełniąc funkcję radia samochodowego.


Jaki radioodtwarzacz wybrać?

Radioodtwarzacz jest niedużym i przenośnym sprzętem. Wymogiem koniecznym naszych czasów jest, aby dobry sprzęt tego rodzaju posiadał:

  • odtwarzacz kaset magnetofonowych (klasyczny radiomagnetofon),
  • odtwarzacz płyt CD,
  • odbiór kanałów radiowych w wysokiej jakości,
  • obsługę innych źródeł dźwięku, takich jak AUX, USB, Bluetooth, karty pamięci (do tego niezbędny jest czytnik kart – najczęściej SD),
  • w topowych modelach spotkać można stacje dokujące do iPoda (szczególnie przydatne w radiach samochodowych).
radioodtwarzacze i radiomagnetofony
radioodtwarzacze i radiomagnetofony

Dla dziecka wystarczający będzie zakup urządzenia niedużego i łatwego w obsłudze, z kilkoma najważniejszymi funkcjonalnościami. Jeśli nie mamy w domu wieży, wówczas warto zakupić radioodtwarzacz posiadający wiele funkcji. Głównym atutem radioodtwarzaczy jest ich mobilność, dlatego nie warto kupować sprzętu zbyt ciężkiego i nieporęcznego. Dobrej klasy radiomagnetofony odtwarzają format MP3, AAC, WMA cz też WAV.

Co powinien posiadać jeszcze radioodtwarzacz?

Na pewno przyda się system Full Logic, który pozwala uruchomić wybraną funkcję dzięki przyciskowi, co zwiększa żywotność sprzętu. Niektóre urządzenia samoczynnie zatrzymują kasetę po jej wysłuchaniu do samego końca, niektóre pozwalają wybrać dowolny utwór z płyty CD.


Radioodtwarzacze RANKING

Najchętniej wybierane radioodtwarzacze w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Tuner cyfrowy oraz system RDS są dodatkowymi zaletami sprzętu niezbędnego do odtwarzania muzyki i programów. Radioodtwarzacz powinien posiadać szeroki zakres fal odbieranych, niezbędna jest także możliwość regulacji tonów wysokich oraz niskich, a także dobre głośniki – szczególnie polecane są głośniki szerokopasmowe. Fani mocnych dźwięków z pewnością przy wyborze konkretnego modelu zwrócą uwagę na możliwość korzystania z systemu podbicia basów. Im większa moc RMS, tym lepszy i czystszy dźwięk.


Radiomagnetofony RANKING

Najchętniej wybierane radiomagnetofony CD w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Dodatkowe elementy takie jak baterie dołączane do zestawu, zapasowy kabel, akcesoria czyszczące oraz płyty czyszczące laser odtwarzacza CD czy słuchawki z pewnością uatrakcyjniają ofertę. Najbardziej podstawowe modele radioodtwarzaczy kosztują kilkadziesiąt złotych, na drugim biegunie zaś mamy bardzo zaawansowany sprzęt kosztujący dobre kilka tysięcy zł. Podstawowe kryteria wyboru to czystość dźwięku oraz moc danego urządzenia.


Radiobudziki RANKING

Najchętniej wybierane radiobudziki w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Sprzęt najlepiej czyścić delikatną ściereczką z mikrofibry, która nie zostawi smug. Systematyczne czyszczenie mechanizmu optycznego przedłuży długość życia radioodtwarzacza. Popularne są także radioodtwarzacze samochodowe, które można nabyć w cenie już od poniżej 100 zł. Lepsze modele posiadają ekrany dotykowy, zdejmowany panel, bluetooth, a nawet sterowanie iPodem. Standardowo auta wyposażone są w otwór o rozmiarach 1DIN, natomiast standard 2DIN (podwójna szerokość) przeznacza się głównie na potrzeby radia z wyświetlaczem multimedialnym DVD lub nawigacji satelitarnej.


Radioodtwarzacze samochodowe RANKING

Najchętniej wybierane radia samochodowe w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Wyszukiwania użytkowników:

  • radiomagnetofon ranking
  • radioodtwarzacz ranking

Opinie i komentarze: 3 o “Radioodtwarzacz – jakie radio wybrać do domu i samochodu?

  1. W tej chwili zrezygnowałbym z kaset, już się ich raczej nie używa i taka jest prawda. Ważne, żeby nasz sprzęt wyposażony był w dobry laser i czytał również płyty nagrane samodzielnie w domu (nie oszukujmy się, rzadko kiedy wszystkie płyty jakie mamy to oryginały). Poza tym, warto pomyśleć o wejściu usb w naszym radioodtwarzaczu. Jest to mega wygodne, wystarczy nagrać w domu kilka, kilkanaście, a nawet kilkaset płyt na pendrive w formacie mp3 (wszystko zależy od pojemności pendriva ale teraz nawet te pojemniejsze egzemplarze kosztują grosze) i wpiąć w wejście usb w naszym sprzęcie, by słuchać muzyki godzinami.

  2. Kupiłem dzięki Wam radioodtwarzacz samochodowy philips i jestem mega zadowolony. Sprzęt wysokiej jakości, gra jak należy i jest czymś, czego po prostu potrzebowałem. Bardzo fajnie się go obsługuje, nie ma z tym żadnego problemu.

  3. Potrzebuję kupić radioodtwarzacz cd dla dzieci na dzień dziecka, ma ktoś jakiś pomysł? Nie powiem, że trochę sytuacja podbramkowa, ale bardzo tego potrzebuje, a jestem w tym temacie totalnym laikiem. Generalnie wymagania, żeby był dobrej jakości, a nie kosztował nie wiadomo ile.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.