Radio do domu – na jakie się zdecydować? Rankingi z 25 marca 2023

Radia cyfrowe od lat wypierają modele analogowe. Nic dziwnego, zapewniają one znacznie lepszą jakość dźwięku, a także ich strojenie jest łatwiejsze. Ponadto posiadają one dodatkowe funkcje, których zazwyczaj nie ma w odbiornikach analogowych. Jak zatem wybrać dobre radio cyfrowe?

Obecnie produkowane radia dzięki zaawansowaniu technologicznemu są w stanie sprostać wymaganiom bardzo szerokiego grona odbiorców. Dostępne są tradycyjne modele lub nowoczesne, zainstalowane w ramkach cyfrowych lub połączone z budzikiem czy magnetofonem.


Jakie radio wybrać?

Radia mogą być zasilane z sieci lub bateriami, dzięki wysokim walorom mobilnym można zabrać je ze sobą na wakacje, do pracy, korzystać z niego w różnych miejscach. Popularne są radioodbiorniki kieszonkowe, kosztujące bardzo niewiele, mieszczące się w kieszeni, torebce lub niewielkiej torbie – tego rodzaju sprzęt kupuje się za 20-50 złotych, zasilany jest bateriami, najczęściej tak zwanymi paluszkami.

Mini radia – Ranking marzec 2023

Najchętniej wybierane mini radia w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Radiobudziki są wzbogaconą wersją radioodbiornika, ponieważ posiadają alarm oraz wyłącznik czasowy. Już proste wersje posiadają takie funkcje jak drzemka, alarm i zegar, w droższych egzemplarzach można spotkać termometr i USB.

Radia z USB – Ranking marzec 2023

Najchętniej wybierane radia z wejściem USB w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Radiomagnetofony odtwarzają tradycyjne kasety, popularne najbardziej w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku, oraz niekiedy płyty CD. Klasyczne radia nie posiadają natomiast opcji odtwarzania muzyki z urządzeń peryferyjnych.

Radia z odtwarzaczem CD – Ranking marzec 2023

Najchętniej wybierane radia z odtwarzaczem CD w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Radia internetowe są połączeniem radia analogowego z cyfrowym, posiadają tuner analogowy oraz dostęp do rozgłośni internetowych, a także wbudowaną kartę Wi-Fi, dzięki czemu można słuchać setek rozgłośni z całego świata.

Jakie radio do domu wybrać?
Jakie radio do domu wybrać?

Swoich fanów mają również radia retro, stylizowane na odbiorniki z dawnych czasów. Tunery analogowe stosowane są w modelach klasycznych oraz retro radioodbiorników, stacje wyszukiwane są dzięki pokrętłu wprawiającemu w ruch wskazówkę na skali. W nowocześniejszych modelach tuner cyfrowy, z którego można korzystać w każdym miejscu Polski, samodzielnie wyszukuje stacje radiowe.

Radia retro – Ranking marzec 2023

Najchętniej wybierane radia w stylu retro w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Alarm w radiu z budzikiem może być klasyczny lub muzyczny, można go włączyć o dowolnej porze dnia. Droższe modele radioodbiorników są natomiast praktyczną stacją pogodową.

Radioodbiornik można kupić do kuchni, łazienki i pokoju. Osoby starsze cenią radia proste w obsłudze i nie sprawiające problemów. Duże gałki, czytelny wyświetlacz i dobra jakość dźwięku. Prosty radiomagnetofon, czyli połączenie radia i magnetofonu, kosztuje już od kilkudziesięciu złotych, natomiast najbardziej skomplikowane radioodbiorniki kosztują nawet kilka tysięcy złotych. W łazience przydadzą się radia wodoodporne.

Radia przenośne – Ranking marzec 2023

Najchętniej wybierane radia przenośne w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Czym charakteryzują się radia do domu i kuchni?

Radio do domu powinno nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim być funkcjonalne. Na rynku dostępne są modele w drewnianej obudowie w stylu retro, które naprawdę elegancko prezentują się na półce. Ważne jest jednak cyfrowe strojenie oraz dodatkowe funkcje. Zwykle są to odtwarzacz płyt kompaktowych, gniazdo USB, wyświetlacz, zegar i budzik.

Podobne cechy powinno posiadać radio do kuchni. W tym przypadku ważne jest również miejsce, w którym zostanie ono ustawione. Jeśli urządzenie będzie stało wyżej, przydatny będzie pilot.


Ile kosztuje cyfrowe radio do domu?

Najtańsze modele można znaleźć już za kilkadziesiąt złotych. Zwykle nie oferują one jednak dodatkowych funkcji. Za lepiej wyposażone urządzenia z głośnikami o większej mocy trzeba zapłacić ponad 100 złotych. Wiele zależy również od wyglądu radia. Te bardziej stylowe są droższe.

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez muzyki, dlatego też pragną one posiadać radioodbiornik dobrej klasy. Dzięki niemu możliwe będzie słuchanie muzyki i ulubionych audycji w domu, nawet podczas przygotowywania posiłków.

Radia kuchenne – Ranking marzec 2023

Najchętniej wybierane radia kuchenne w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Radioodbiorniki kupowane mogą być nie tylko do domu, ale również do salonów fryzjerskich, gabinetów kosmetycznych, gabinetów lekarskich, na budowę, barów i restauracji. Przy wyborze konkretnego modelu zwracajmy uwagę na zakres fal, które obsługuje – najczęściej wystarczą nam fale FM i AM, rzadziej natomiast korzystamy z fal LW, SW i MW.

A może radio budowlane?

Ze względu na panujące specyficzne i trudne warunki radio budowlane powinno cechować się odpowiednią wytrzymałością, w tym przede wszystkim samej obudowy, która musi dysponować szczelnością gwarantującą zabezpieczenie przed wnikaniem do podzespołów wszelkiego rodzaju osadów oraz pyłów, a także wilgoci. Konstrukcja powinna ponadto zapewnić lepsze zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, celem komfortowego przenoszenia radia z pewnością przyd się nam ergonomiczny uchwyt.

Na budowie przyda się nam radio dysponujące więcej niż jednym sposobem zasilania. Obecnie można z powodzeniem znaleźć propozycje umożliwiające zasilanie zarówno sieciowe, jak i bateryjne lub akumulatorowe. Radia budowlane oferują także z reguły lepsze głośniki, jak również przydatne udogodnienia, które znajdziemy w standardowych odbiornikach – łączności bluetooth, wifi, złącza USB, wejścia na karty pamięci SD czy też gniazda AUX.

Radia budowlane – Ranking marzec 2023

Najchętniej wybierane radia budowlane w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Wyszukiwania użytkowników:

  • dobre radio do domu
  • https://mtechan net/radio/

Opinie i komentarze: 3 o “Radio do domu – na jakie się zdecydować?

  1. Fajna sprawa takie małe radyjko:) Ogólnie można dostać tego rodzaju sprzęt za grosze, gdzieś 30 – 40 złotych wystarczy, żeby dokonać zakupu, a służyć będzie nam przez lata. Ze swojej strony mogę polecić wodoodporne radio, które możemy zawiesić pod prysznicem i cieszyć się muzyką 😀 Dla mnie bomba! Na co jedynie trzeba uważać, to zdarza się przy słabszych modelach, że w łazience, która jest cała wyłożona płytkami jest problem z odbiorem radiostacji. Te większe, ogólnopolskie raczej łapie ale kłopot pojawia się wraz z tymi mniejszymi, lokalnymi.

  2. Super zestawienie i bardzo ciekawy materiał. Musiałem kupić mojej rodzicielce nowe radyjko, bo stare niestety odmówiło posłuszeństwa. Do 100 złotych można kupić całkiem fajny sprzęt, który będzie grał wystarczająco jak dla starszej osoby 😉

  3. Kupiłem radio marki Hyundai i jestem pod wrażeniem. Za kilkadziesiąt złotych, coś co tak świetnie gra i odbiera, to na prawdę produkt warty uwagi. Na początku był mały problem z ustawieniem odbioru, przez kilka chwil się nad tym głowiłem, ale doszedłem do ładu z tym i śmiga świetnie. Dzięki za artykuł! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.