Radio do domu – na jakie się zdecydować? [Ranking lipiec 2020]

Obecnie produkowane radia dzięki zaawansowaniu technologicznemu są w stanie sprostać wymaganiom bardzo szerokiego grona odbiorców. Dostępne są tradycyjne modele lub nowoczesne, zainstalowane w ramkach cyfrowych lub połączone z budzikiem czy magnetofonem.


Jakie radio wybrać?

Radia mogą być zasilane z sieci lub bateriami, dzięki wysokim walorom mobilnym można zabrać je ze sobą na wakacje, do pracy, korzystać z niego w różnych miejscach. Popularne są radioodbiorniki kieszonkowe, kosztujące bardzo niewiele, mieszczące się w kieszeni, torebce lub niewielkiej torbie – tego rodzaju sprzęt kupuje się za 20-50 złotych, zasilany jest bateriami, najczęściej tak zwanymi paluszkami.

Mini radia RANKING

Najchętniej wybierane mini radia w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Radiobudziki są wzbogaconą wersją radioodbiornika, ponieważ posiadają alarm oraz wyłącznik czasowy. Już proste wersje posiadają takie funkcje jak drzemka, alarm i zegar, w droższych egzemplarzach można spotkać termometr i USB.

Radia z USB RANKING

Najchętniej wybierane radia z wejściem USB w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Radiomagnetofony odtwarzają tradycyjne kasety, popularne najbardziej w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku, oraz niekiedy płyty CD. Klasyczne radia nie posiadają natomiast opcji odtwarzania muzyki z urządzeń peryferyjnych.

Radia z odtwarzaczem CD RANKING

Najchętniej wybierane radia z odtwarzaczem CD w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Radia internetowe są połączeniem radia analogowego z cyfrowym, posiadają tuner analogowy oraz dostęp do rozgłośni internetowych, a także wbudowaną kartę Wi-Fi, dzięki czemu można słuchać setek rozgłośni z całego świata.

Jakie radio do domu wybrać?
Jakie radio do domu wybrać?

Swoich fanów mają również radia retro, stylizowane na odbiorniki z dawnych czasów. Tunery analogowe stosowane są w modelach klasycznych oraz retro radioodbiorników, stacje wyszukiwane są dzięki pokrętłu wprawiającemu w ruch wskazówkę na skali. W nowocześniejszych modelach tuner cyfrowy, z którego można korzystać w każdym miejscu Polski, samodzielnie wyszukuje stacje radiowe.

Radia retro RANKING

Najchętniej wybierane radia w stylu retro w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Alarm w radiu z budzikiem może być klasyczny lub muzyczny, można go włączyć o dowolnej porze dnia. Droższe modele radioodbiorników są natomiast praktyczną stacją pogodową.

Radioodbiornik można kupić do kuchni, łazienki i pokoju. Osoby starsze cenią radia proste w obsłudze i nie sprawiające problemów. Duże gałki, czytelny wyświetlacz i dobra jakość dźwięku. Prosty radiomagnetofon, czyli połączenie radia i magnetofonu, kosztuje już od kilkudziesięciu złotych, natomiast najbardziej skomplikowane radioodbiorniki kosztują nawet kilka tysięcy złotych. W łazience przydadzą się radia wodoodporne.

Radia kuchenne RANKING

Najchętniej wybierane radia kuchenne w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Radioodbiorniki kupowane mogą być nie tylko do domu, ale również do salonów fryzjerskich, gabinetów kosmetycznych, gabinetów lekarskich, na budowę, barów i restauracji. Przy wyborze konkretnego modelu zwracajmy uwagę na zakres fal, które obsługuje – najczęściej wystarczą nam fale FM i AM, rzadziej natomiast korzystamy z fal LW, SW i MW.

Radia budowlane RANKING

Najchętniej wybierane radia budowlane w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Radia przenośne RANKING

Najchętniej wybierane radia przenośne w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Wyszukiwania użytkowników:

 • dobre radio do domu
 • radio z dobrym dzwiekiem
 • jakie radio kupic
 • Dobre radio
 • dobre radio cyfrowe stereo cena
 • dobre radio do kuchni
 • jakie marki radio najlepiej odbiera
 • jakie radio do domu kupić do 1000
 • jakie radio do domu wybrać
 • jakie radio kemounvowe

Opinie i komentarze: 3 o “Radio do domu – na jakie się zdecydować?

 1. Fajna sprawa takie małe radyjko:) Ogólnie można dostać tego rodzaju sprzęt za grosze, gdzieś 30 – 40 złotych wystarczy, żeby dokonać zakupu, a służyć będzie nam przez lata. Ze swojej strony mogę polecić wodoodporne radio, które możemy zawiesić pod prysznicem i cieszyć się muzyką 😀 Dla mnie bomba! Na co jedynie trzeba uważać, to zdarza się przy słabszych modelach, że w łazience, która jest cała wyłożona płytkami jest problem z odbiorem radiostacji. Te większe, ogólnopolskie raczej łapie ale kłopot pojawia się wraz z tymi mniejszymi, lokalnymi.

 2. Super zestawienie i bardzo ciekawy materiał. Musiałem kupić mojej rodzicielce nowe radyjko, bo stare niestety odmówiło posłuszeństwa. Do 100 złotych można kupić całkiem fajny sprzęt, który będzie grał wystarczająco jak dla starszej osoby 😉

 3. Kupiłem radio marki Hyundai i jestem pod wrażeniem. Za kilkadziesiąt złotych, coś co tak świetnie gra i odbiera, to na prawdę produkt warty uwagi. Na początku był mały problem z ustawieniem odbioru, przez kilka chwil się nad tym głowiłem, ale doszedłem do ładu z tym i śmiga świetnie. Dzięki za artykuł! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.