Jaki zestaw kina domowego najlepiej kupić? Rankingi z 03 czerwca 2023

kino domowe
kino domowe

Czasy, w których oglądanie filmów we własnym domu były ekstrawagancją już dawno przeszły do lamusa. Dziś każdy może pozwolić sobie na odrobinę luksusu, jaką oferuje kino domowe. Szeroki wybór na rynku nie zawsze należy do łatwych, ale warto podjąć trud, który zaprocentuje niezwykłymi wrażeniami audio- wizualnymi oraz podziwem znajomych.


Co wchodzi w skład zestawu kina domowego?

Kino domowe urozmaica czas i pozwala cieszyć się dobrą jakością dźwięku i obrazu. Zestaw kina domowego składa się najczęściej z:

 • odtwarzacza Blu-Ray lub odtwarzacza DVD (bądź też z jednego i drugiego dołączonego w zestawie),
 • amplitunera,
 • zestawu głośników najczęściej w systemie 5.1 lub 7.1,
 • telewizora lub projektora multimedialnego.

Wrażenia z użytkowania zakupionego zestawu będą podobne do tych w sali kinowej. Można samodzielnie wybrać elementy kina domowego lub kupić cały zestaw przygotowany przez producenta.


Kino domowe z odtwarzaczem DVD – Ranking czerwiec 2023

Najchętniej wybierane zestawy kina domowego z odtwarzaczem DVD w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Jaki zestaw kina domowego wybrać? Co jest ważne?

Elementy zestawu kina domowego należy dobierać nie tylko ze względu na ich parametry, ale również pod kątem wymiarów salonu, jakim dysponujemy.

Jakość audio

Dźwięk jest równie ważny jak obraz, pozwala budować napięcie i dramaturgię akcji filmu. Kino domowe z odpowiednim dźwiękiem pozwala zatopić się w innej rzeczywistości i poczuć się naprawdę wyjątkowo. Przy wyborze odpowiedniego zestawu kina do domu warto kierować się jakością dźwięku:

 • wybór odpowiedniego amplitunera o odpowiedniej mocy (co najmniej 100W na 20-25 m kw.),
 • dobór kolumn w standardzie HD, o wysokiej częstotliwości próbkowania,
 • kolumny dobrane do amplitunera.

Dobry odtwarzacz Blu-Ray do kina domowego

Odtwarzacz Blu-Ray odpowiada za jakość obrazu oraz ścieżki dźwiękowej. Powinien pozwalać także na odczyt różnych formatów płyt. Odtwarzacz sieciowy z kolei powinien również spełnić swoją rolę, nie posiada co prawda napędu DVD, ale pozwala oglądać filmy oraz różne programy w odpowiedniej jakości.


Kino domowe marki Sony – Ranking czerwiec 2023

Najchętniej wybierane zestawy kina domowego marki Sony w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Dobry amplituner w kinie domowym

Amplituner posiada wzmacniacz radiowy oraz odgrywa ważną rolę w zestawie kina domowego, w nim może być ulokowany dekoder oraz procesor dźwięku. Do tego urządzenia podłącza się głośniki, odtwarzacz oraz telewizor, a także konsolę do gier czy też komputer. Należy koniecznie zwrócić uwagę na liczbę kanałów, moc wyjściową oraz rozmiary. Amplitunery są dużymi i ciężkimi urządzeniami, które zajmują sporo miejsca, dlatego też warto przemyśleć gdzie go umiejscowimy. Formaty dźwięku powinny być dekodowane – ważne ile takich formatów można dekodować. Należy przemyśleć, czy kupić amplituner czy wzmacniacz – zależy to przede wszystkim od przeznaczenia zestawu. Urządzenia do słuchania muzyki powinny posiadać dobry wzmacniacz, natomiast te dedykowane głównie do oglądania filmu potrzebują amplitunera. Alternatywnie można połączyć oba rozwiązania, co wpłynie na lepsze doznania i sprawi, że użytkownik będzie w pełni zadowolony.

Dobre głośniki i kolumny do kina domowego

Dobrej jakości głośniki to ważny element zestawu kina domowego. Mogą to być dwa głośniki przednie, jeden centralny oraz dwa tylne i subwoofer, który generuje niskie dźwięki. Głośniki powinny być drewniane ze względu na emitowaną wysoką jakość dźwięku.

Jeśli kino domowe kupuje się do małego pomieszczenia, to głośniki i kolumny mogą być niewielkie. Amplituner powinien posiadać m.in.:

 • HDMI, które przesyła wysokiej jakości obraz i dźwięk,
 • analogowe RCA,
 • S-Video,
 • USB, pozwalający podłączyć dodatkowe dyski lub pendrive.

Kino domowe marki Yamaha – Ranking czerwiec 2023

Najchętniej wybierane zestawy kina domowego marki Yamaha w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Ekran czy projektor?

Podstawowym wyborem miłośnika kinematografii jest wybór pomiędzy technologiami, które pozwalają na wyświetlenie filmu. O ile projektor wymaga większej powierzchni lokalowej, to ekran jest już dostępniejszą opcją, również ze względów stricte finansowych. Nie każdy może sobie pozwolić na salę kinową.

Obecnie dominują monitory LCD z podświetleniem LED, które zastąpiły energochłonne modele plazmowe. Ekran współtworzący kino domowe powinien charakteryzować się następującymi parametrami:

 • rozdzielczość w jakości nie mniejszej niż Full HD,
 • powinien mieć dobrą jasność i kontrast,
 • przekątna ekranu co najmniej 32 cale.

Kino domowe marki Denon – Ranking czerwiec 2023

Najchętniej wybierane zestawy kina domowego marki Denon w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Jak ustawić elementy zestawu kina domowego?

W zestawie powinny znaleźć się dobrej jakości kable z miedzi, srebra, złota lub platyny (najlepsze i najbardziej trwałe, a jednocześnie najdroższe). Kino domowe powinno rozstawiać się następująco:

 • po bokach telewizora stają dwa głośniki,
 • głośnik centralny umieszcza się pod ekranem,
 • dwie kolumny stoją po bokach, w tylnej części pomieszczenia.

Bezprzewodowe kino domowe to młoda oferta dedykowana dla miłośników rozwiązań sieciowych, jednakże dźwięk w głośnikach bezprzewodowych cechuje się zazwyczaj gorszą jakością. Do kina domowego można dokupić chociażby soundbar, czyli listwę dźwiękową, popularną lecz emitującą dźwięk niższej jakości. Minikino posiada mniejszą ilość głośników i jest idealne do niewielkich mieszkań.


Kino domowe marki Pioneer – Ranking czerwiec 2023

Najchętniej wybierane zestawy kina domowego marki Pioneer w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Oferty innych producentów zestawów kina domowego:

Kino domowe marki Onkyo – Ranking czerwiec 2023

Najchętniej wybierane zestawy kina domowego marki Onkyo w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Jakie są zalety i wady kina domowego?

Kino domowe pozwala odbiorcom poczuć się niczym w sali kinowej, zapewnia wysoką jakość obrazu, daje wysokiej jakości przestrzenny dźwięk, ma estetyczny wygląd zewnętrzny. Wadami są dodatkowe urządzenia w pomieszczeniu oraz dodatkowe kable. Im mniejszy pokój, tym trudniej zmieścić w nim kino domowe.

Ile musimy przeznaczyć na zestawy kina domowego? Na najtańszy komplet wydamy 400-500 zł, jednak otrzymamy za tę kwotę system z kilkoma głośnikami oraz nagrywarką. Zestawy bardziej rozbudowane wymagają wyłożenia dobrych kilku tysięcy zł (bez telewizora czy też projektora).

Poniżej przedstawiliśmy ranking najchętniej wybieranych zestawów kina domowego, oferowanych z różnym systemem głośników:

 • 2.1,
 • 3.1,
 • 4.1,
 • 5.1,
 • 7.1.

Zestawy kina domowego – Ranking czerwiec 2023

Najchętniej wybierane zestawy kina domowego w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Wyszukiwania użytkowników:

 • https://mtechan net/kino-domowe/

Opinie i komentarze: 4 o “Jaki zestaw kina domowego najlepiej kupić?

 1. A powiedzcie mi czy lepsze jest kino domowe z firmy denon czy onkyo? Bo widziałem takie zestawy w sklepie matrixmedia i bardzo mnie zastanawia, z której firmy będą lepsze …

 2. Ja mam np tv z panasonica i zastanawiałam się nad zakupem też kina domowego z tej firmy. Może mi ktoś doradzić, jak się sprawdza ten Panasonic SC-BTT405 3D?

  1. według mnie jak lubisz głośniejsze oglądanie seansów wieczorami, albo puszczanie sobie dobrej muzyki z takiego sprzętu to uważam, że jest godzien polecenia 😉 Bas mocny, głośniki mogłyby być nieco większe, ale tylko pod względem wizualny, bo grają super 🙂

 3. Jak dla mnie to firma Denon produkuje naprawdę solidne maszyny, które charakteryzują się dobrym dźwiękiem. Mój ojciec ma taki zestaw kina domowego i jest mega zadowolony. Ja również kilkanaście razy korzystałem z jego sprzętu i muszę powiedzieć, że byłem miło zaskoczony. Po pierwsze, czysty, głęboki dźwięk, po drugie cała masa opcji i nowoczesnych rozwiązań, a po trzecie wszystko wygląda profesjonalnie i niezwykle trwale. Tata użytkuje ten sprzęt już 7 rok i do tej pory nic się nie stało, nie było nawet najmniejszych kłopotów, co naprawdę dobrze świadczy o firmie:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.