Jakie głośniki do telewizora kupić? Rankingi zestawów głośnikowych do TV! Polecane w 2023 Rankingi z 11 lipca 2024

Jakie głośniki do TV najlepsze? Ranking zestawów głośnikowych do telewizora.
Jakie głośniki do TV najlepsze? Ranking zestawów głośnikowych do telewizora.

Wybór dobrych głośników jest niezwykle istotnym elementem, które przekłada się na jakość odbioru filmów i muzyki. Przeznaczenie głośników może być różnorodne i do różnych urządzeń mogą być one podłączone. Zawsze należy zastanowić się gdzie będą wykorzystywane oraz do jakiego sprzętu zostaną podłączone.

Wybierając odpowiedni model warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów.

TOP9 Głośniki do telewizora – Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych zestawów głośnikowych do TV.


Jakie głośniki do telewizora?

Do kina domowego można kupić tani zestaw lub wyrafinowane głośniki znanej marki w wysokiej cenie. Podstawowe znaczenie mają rozmiar i moc głośników oraz parametry amplitunera, w którego skład mogą wchodzić wzmacniacz, tuner radiowy oraz odtwarzacz DVD.

Rodzaje głośników

Jakie kolumny głośnikowe wybrać?
Jakie kolumny głośnikowe wybrać?
Głośniki mogą być średniotonowe oraz wysokotonowe, istnieją również wersje niskotonowe (przykładem głośników superniskotonowych są chociażby subwoofery). Efektywność, sprawność, moc muzyczna i znamionowa to również bardzo istotne kryteria wyboru. Warto również rozważyć zakup głośników z drewnianymi obudowami dają wyjątkową, wysokiej jakości moc, bez zakłóceń. Wygodnym rozwiązaniem są również głośniki bezprzewodowe do telewizora, coraz chętniej kupowane.

Warto rozważyć zakup zestawu głośników z systemem audio soundbar w postaci podłużnej przystawki montowanej pod lub nad telewizorem, co znacząco jakość dźwięku podczas słuchania muzyki lub też oglądania filmu.


Głośniki do telewizora, soundbar – Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych głośników soundbarów do TV.


Głośniki mogą być aktywne, czyli posiadające wbudowany wzmacniacz, lub pasywne, wyposażone we wzmacniacz zewnętrzny. Zestaw może składać się z dwóch lub nawet pięciu głośników – im więcej głośników, tym lepszy i głośniejszy dźwięk. W małych pomieszczeniach nie należy „bombardować” uszu głośnymi dźwiękami, pożądane są dźwięki przestrzenne.

Pasmo przenoszenia

Kolejnym istotnym parametrem jest pasmo przenoszenia, czyli zakres częstotliwości. Nie ma ono jednak decydującego znaczenia dla jakości dźwięku. Ważne są również kolumny – dwudrożne posiadają niską cenę i oferują dźwięk dobrej jakości. Kolumny trójdrożne pozwalają na odtwarzanie szerokopasmowe o wysokiej głośności, cechuje je jednak wyższa cena. W zależności od preferencji możemy się zdecydować na typ podstawkowy lub podłogowy głośników

Moc głośników

Najważniejszym parametrem jest natomiast moc głośników:

 • PMPO oznacza maksymalną moc sygnału,
 • RMS oznacza moc skuteczną, czyli taką, która może przepłynąć od wzmacniacza do głośnika.

Wzmacniacz musi dawać odpowiednią moc, która powinna stanowić około 80% mocy głośników. Przykładowo głośniki komputerowe są zazwyczaj aktywne, co oznacza, że mają wbudowany wzmacniacz i nie trzeba dokupować kolejnego.


Głośniki do telewizora, zestaw 2.1 – Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych głośników do TV, w systemie 2.1.


Im wyższa moc, tym większa głośność dźwięku. Około 90 dB wystarczy w zupełności, szczególnie w raczej niezbyt wielkich mieszkaniach. Kolumny mogą być wykonane z plastiku, drewniane kolumny zapewniają jednak lepszą jakość dźwięku. Warto również zwrócić uwagę na rozmiar kolumn.

Jedna kolumna może posiadać kilka głośników, jednak nie zawsze ilość głośników oznacza wyższą jakość dźwięku. Głośniki podłącza się do urządzenia analogowo lub cyfrowo, który zapewnia o wiele lepszą jakość odbioru. Przed zakupem głośniki należy obejrzeć i sprawdzić:

 • z jakiego materiału zostały wykonane,
 • jakie mają gniazda,
 • czy otwór bass refleksu jest zaokrąglony,
 • jaka jest jakość kabli. Niewątpliwą zaletą jest szeroki zakres częstotliwości.

Głośniki do telewizora, zestaw 5.1 – Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych głośników do TV, w systemie 5.1.


Co powinny mieć dobre głośniki do telewizora?

Głośniki do oglądania filmów należy kupować w takich zestawach, które zapewniają odpowiedni dźwięk przestrzenny, opływający słuchaczy ze wszystkich stron. Urządzenia powinny być wyposażone:

 • w możliwość regulowania natężenia kanałów,
 • posiadać zdalnego pilota sterowania,
 • mieć możliwość podwieszenia oraz posiadać dobrą jakość kabli,
 • większość zestawów powinna mieć wyjście słuchawkowe, właściwą długość kabla, diody, które podnoszą jakość korzystania ze sprzętu,
 • w regulację głośności oraz wysokich i niskich tonów.

Ważnym parametrem, na który należy zwracać uwagę podczas użytkowania, jest impedancja, która wyraża się w postaci stosunku natężenia oraz napięcia prądu w obwodach prądu zmiennego. Istotne, aby eksploatowany zestaw głośnikowy posiadał wartość przynajmniej taką samą jak ta widoczna w specyfikacji technicznej wzmacniacza.


Głośniki do telewizora, zestaw 7.1 – Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych głośników do TV, w systemie 7.1.


Podsumowanie

Wybór dobrej jakości głośników do telewizora pozwoli stworzyć własne kino domowe, w którym oglądanie filmów będzie samą przyjemnością. Właściwe ich parametry sprawią, że jakość odbioru obrazu i dźwięku będzie na najwyższym poziomie.

Głośniki do telewizora dzielimy na:

 • aktywne, posiadające wbudowany wzmacniacz,
 • pasywne, wyposażone we wzmacniacz zewnętrzny.

Zestaw może składać się z kilku głośników, a im jest ich więcej, tym odbierany dźwięk będzie zdecydowanie lepszy. Wybierając odpowiedni model warto zwrócić uwagę także na ich moc. Oznaczenie PMPO oznacza maksymalną moc wysyłanego sygnału, a RMS oznacza ostateczną moc, jaka może przepłynąć od wzmacniacza do głośnika. Im wyższa moc głośników, tym są one głośniejsze. Trzeba pamiętać, aby zestaw posiadał co najmniej taką moc, jaka podana jest na wzmacniaczu. Zapewni to bezpieczeństwo użytkowania.

Głośniki przystosowane do oglądania filmów powinny zapewniać właściwy dźwięk przestrzenny, który będzie otaczał słuchaczy z każdej strony. Powinny być one wyposażone w możliwość regulowania natężenia kanałów, a także posiadać pilot umożliwiający zdalne sterowanie.

Cena głośników jest także uzależniona od jakości zastosowanych w nich kabli oraz dodatkowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z nich – waha się od kilkudziesięciu zł za najprostsze głośniki, do przynajmniej dobrych kilku tysięcy zł.


Kolumny głośnikowe do TV – Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych kolumn głośnikowych do telewizora.


Wyszukiwania użytkowników:

 • https://mtechan net/glosniki-do-telewizora/

Opinie i komentarze: 3 o “Jakie głośniki do telewizora kupić? Rankingi zestawów głośnikowych do TV! Polecane w 2023

 1. Nie widziałem żeby ktoś używał takie rozwiązania, czyli głośników do telewizora podłączonych bezpośrednio. Z reguły idzie się w stronę kina domowego i to chyba najlepsze wyjście. Przecież jeśli podłączymy kolumny od razu do telewizora (też nie każdy model ma taką możliwość), to tracimy opcję regulacji tonów niskich, wysokich itd. itp., bo jedynie możemy pogłaśniać lub ściszać. Dla mnie takie rozwiązanie kompletnie mija się z celem. Mało tego, nigdy nie osiągniemy takiego dźwięku jak w dobrym kinie domowym, gdyż telewizory mają słabszej jakości przetworniki w porównaniu do amplitunerów w kinie domowym.

 2. Szczerze powiedziawszy, sam musiałem wybrać soundbar, bo nie miałem niestety miejsca na głośniki w mieszkaniu. Na początku bardzo byłem tym faktem rozgoryczony, ale po jakimś czasie się przekonałem i jest to dobre wyjście. Dosyć budżetowe, oszczędność miejsca, oraz bardzo dobra jakość dźwięku jakby nie patrzeć.

 3. W domu mam na tyle dużo miejsca, że mogłem sobie na szczęście pozwolić na zestaw 7.1. Ciekawa sprawa, nie miałem z tym wcześniej styczności i powiem, że jakość dźwięku jest na najwyższym poziomie. Polecam każdemu, o ile ma miejsce i finanse, to ten wybór będzie chyba najlepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.