Odtwarzacz strumieniowy

odtwarzacze strumieniowe
odtwarzacze strumieniowe
Odtwarzacze strumieniowe stanowią co prawda niewielki sektor, który jednak zajmuje istotne miejsce na rynku multimediów. Wśród niezbyt rozbudowanej oferty znaleźć można chociażby odtwarzacze strumieniowe z obsługą dysków twardych, posiadające wyjście HDMI, napęd CD/DVD. Przykładowo model NAD M50 dekoduje formaty FLAC, ALAC, MP3, WMA, AAC, OGG, WAV PCM do 24 bitów, odtwarzacz można zestawić z serwerem M52. Urządzenie ponadto zgrywa automatycznie płyty CD oraz DVD, posiada również bogate oprogramowanie. Nowe usługi w chmurze lub kodeki audio można zintegrować poprzez aktualizację oprogramowania M50.

Czym jest przesyłanie strumieniowe?

Jest to technologia przesyłania multimediów, która umożliwia odtwarzanie dowolnego pliku w tym samym momencie, w którym następuje wysyłanie danych. Przesyłanie strumieniowe eliminuje konieczność pobierania pliku przed jego odtworzeniem, gdyż pliki nie są zapisywane na dysku.
Dzięki temu urządzeniu można odtwarzać pliki w rozdzielczości 24/96 oraz 24/192. Dostęp do radia internetowego i usług klasy premium jest zapewniony w chmurze.

Wspomniany już wcześniej M50 obsługuje szeroką gamę cyfrowych formatów, można również wybrać między przewodowym i bezprzewodowym połączeniem sieciowym, można połączyć się z wi-fi i sterować systemem poprzez smartfon lub tablet. Dzięki takiemu odtwarzaczowi strumieniowemu można cieszyć się muzyką HD, płytami CD, plikami MP3, muzyką odtwarzaną w formacie AAC.

Ile kosztują odtwarzacze strumieniowe? Ceny zaczynają się od około 300 zł, natomiast za modele z najwyższej półki zapłacimy kilkadziesiąt tysięcy zł.

Odtwarzacze strumieniowe RANKING

Porady RTV, czyli jaki sprzęt kupić?

 • Kupujemy mini wieżę z dźwiękiem dobrej jakościKupujemy mini wieżę z dźwiękiem dobrej jakościMini wieża to niewielki, popularny sprzęt audio, o dużych możliwościach akustycznych, który jest w stanie tworzyć różne formaty dźwięku. […]
 • AmplitunerAmplitunerKonkretny wybór amplitunera ma bardzo duży wpływ na jakość odbioru dźwięków słuchanej muzyki. Urządzenie to łączy wzmacniacz oraz […]
 • Jaka nagrywarka blu-ray będzie najlepszym wyborem?Jaka nagrywarka blu-ray będzie najlepszym wyborem?Nagrywarki/odtwarzacze Blu-ray w zależności od przeznaczenia mogą być stacjonarne, komputerowe (jako napędy wewnętrzne) i przenośne. […]
 • Przetwornik DACPrzetwornik DACOdtwarzacz DAC posiada przetwornik cyfrowo-analogowy, który jest elastyczny i można go łączyć z dowolnym systemem audio. Napęd CD i […]
 • Głośniki do telewizoraGłośniki do telewizoraWybór dobrych głośników jest niezwykle istotnym elementem, które przekłada się na jakość odbioru filmów i muzyki. Przeznaczenie głośników […]
 • RadioodtwarzaczRadioodtwarzaczDobrej jakości radioodtwarzacz przyda się w salonie, pokoju dziecka, w kuchni czy nawet łazience, nieoceniony jest również podczas podróży […]

5 opinii o Odtwarzacz strumieniowy

 1. kulfon

  Nie bawiłbym się w takie wynalazki. Zdecydowanie preferuje klasyczne sprzęty, które zapewniają wyższą jakość. Nikt mi nie wmówi, że sygnał przesyłany bezprzewodowo będzie miał taką samą jakość jak sygnał słany po kablu. Nie ma takiej możliwości i powie wam to każdy specjalista, który zna się na rzeczy. Taki odtwarzacz strumieniowy to fajna zabawka, jednak to właśnie wciąż tylko zabawka. Biorąc jeszcze pod uwagę to, że z reguły sprzęt grający stoi blisko czy to głośników czy amplitunera bądź telewizora to nie widzę problemu, żeby puścić kilka metrów kabli ładnie schowanych w listwach. To oczywiście tylko moja opinia.

 2. karol

  Zastanawiałem się ostatnio, czy właśnie nie pobawić się w jakiś odtwarzacz strumieniowy z cd. Bardzo ciekawy sprzęt, sygnał po kablu jest oczywiście dużo lepszy niż ten wysyłany bezprzewodowo, to sprawa oczywista.

 3. Marek

  Odtwarzacz strumieniowy audio to super sprawa, sprzęt jest warto swojej ceny jak najbardziej. Inne bezprzewodowe nie mają nawet podjazdu i nie ma co tutaj dyskutować 😉 Bardzo fajny artykuł, dobrze się czytało i można się wiele dowiedzieć, jak nie jest się w temacie.

 4. Franek

  Niełatwo było mi wybrać odpowiedni strumieniowy odtwarzacz sieciowy, ale na szczęście trafiłem na wasz artykuł i rozwiał mi wątpliwości. Wybrałem sprzęt marki Yamaha i nie mogę powiedzieć złego słowa. Od kilku tygodni działa jak należy, mam nadzieję, że posłuży przez długi czas.

 5. Bartek

  Kupując taki odtwarzacz audio, jedyny optymalny wybór to tak na dobrą sprawę Pioneer jest jedynym dobrym wyborem. Fakt, kosztuje swoje ale płacimy za dobrej jakości sprzęt, który faktycznie będzie działał jak należy. Polecam serdecznie, mam już od nich kilka lat taki sprzęt i mimo wieku działa bez zarzutu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.