Kupujemy mini wieżę z dźwiękiem dobrej jakości [Ranking kwiecień 2020]

Jaka mini wieża do domu?
Jaka mini wieża do domu?
Mini wieża to niewielki, popularny sprzęt audio, o dużych możliwościach akustycznych, który jest w stanie tworzyć różne formaty dźwięku. Każda wieża złożona jest z części głównej oraz dwóch kolumn. W części głównej znajdują się pokrętła i przyciski regulujące dźwięk. Ustawienia wieży wyświetlane są na części nazywanej wyświetlaczem.


Jaką mini wieżę wybrać?

Mini wieża pozwala odtwarzać standardowe kasety starego typu, płyty CD oraz DVD, nowoczesne modele posiadają również zazwyczaj możliwość podłączenia zewnętrznego urządzenia za pomocą złącza USB. Sygnał cyfrowy zamieniany jest na analogowy i odwrotnie. Przy wkładaniu płyty do odtwarzacza należy pamiętać, aby ją odpowiednio osadzić, w przeciwnym razie może ona ulec uszkodzeniu.

Tuner radiowy analogowy lub cyfrowy, system RDS umożliwia wyświetlanie komunikatów radiowych. Miniwieże mogą posiadać dysk twardy, który pozwala przechowywać tysiące utworów muzycznych. Dysk pozwala na zgranie muzyki z różnych nośników zewnętrznych, największe napędy mają nawet kilkaset GB, co jest wystarczająco pojemnym magazynem danych na muzykę.

W zależności od preferencji można się zdecydować na miniwieżę z osobnymi lub wbudowanymi kolumnami.


Mini wieże z wbudowanymi kolumnami RANKING

Najchętniej wybierane mini wieże z wbudowanymi kolumnami, dostępne w sklepach online.


Miniwieża powinna posiadać dobre i wydajne głośniki, umożliwiające słuchanie dźwięku w małych i dużych pomieszczeniach. Warto zdecydować się na głośniki drewniane, pokrywane zazwyczaj lakierem fortepianowym, mają dźwięk zbliżony do zwyczajnego dźwięku i nie produkują zakłóceń. Głośniki mają bardzo różnorodną moc, zamykającą się w przedziale od kilku do ponad 200 W. Sama moc może być normalna lub szczytowa – ta druga powstaje w warunkach studyjnych, profesjonalnych i cichych, jest szczególnie istotna jest dla muzyków i profesjonalistów zarabiających na muzyce, jej komponowaniu, nagrywaniu i sprzedawaniu. Ilość emitowanej energii podawana jest w watach i ma ona rozpiętość od kilku do kilkudziesięciu W/h.

Część mini wież odczytuje płyty DVD, czytniki kart pamięci (w tym czasami kart MMC) oraz format AVI, umożliwiając oglądanie filmów. Mini wieża może posiadać korektor graficzny, który reguluje tony niskie i wysokie, oferując dźwięk przestrzenny. Może także być wyposażona w głośnik basowy, wejście mikrofonowe, zegar i budzik, dodatkowe wejście telewizyjne, a nawet gramofon. Warto zwrócić uwagę również, czy dana mini wieża obsługuje takie formaty jak DivX, JPG, MP3 (zdecydowana większość obecnych miniwież obsługuje ten format), WMA, AAC, WAV.


Ile kosztuje mini wieża?

Ceny miniwież zaczynają się od 150 złotych, a kończą nawet na kilkunasty złotych. Tańsze wieże umożliwiają głównie słuchanie radia i muzyki z kaset, czyli posiadają jedynie funkcje podstawowe. Droższe wersje odtwarzają płyty CD i DVD oraz inne formaty płyt, a także filmy w kinie domowym.

W małym pokoju sprawdzi się wieża o mocy kolumn do 20-25 W, w dużym pokoju niezbędna jest taka o mocy przynajmniej 50 W. Osoby uwielbiające oglądać filmy powinny zwrócić uwagę, czy miniwieża czyta płyty Blue Ray. Amatorzy starszych rozwiązań mogą kupić mini wieżę mającą możliwość odtwarzania płyt gramofonowych.


Mini wieże z osobnymi kolumnami RANKING

Najchętniej wybierane mini wieże z osobnymi kolumnami, dostępne w sklepach online.


Wyszukiwania użytkowników:

  • jaka wieza do donu
  • mini wieża panasonic jaka najlepsza
  • miniwieża panasonic
  • najlepsz wieże panasonik do 1500 zł 2019
  • testy miniwiez

Opinie i komentarze: 4 o “Kupujemy mini wieżę z dźwiękiem dobrej jakości

  1. jeśli chodzi o mini wieże z oddzielnymi głośnikami fajną alternatywą jest też panasonic pm250- jest nie droga a naprawdę niezła jakościowo 😉

  2. Zawsze się zastanawiałem na co komu taki sprzęt. W sensie, jeżeli chcemy porządnego dźwięku to kupmy odtwarzacz cd + wzmacniacz i komplet dobrych głośników, a jak chcemy coś mniejszego, przenośnego to lepszym wyjściem będzie radioodtwarzacz, który bez trudu przeniesiemy gdzie chcemy, zabierzemy ze sobą nawet na wycieczkę. Nie wiem, dla mnie takie mini wieże to kompletny bezsens ale jak kto woli, wiadomo. Osobiście polecam sprzęt marki sony

  3. Mam u siebie wieżę z Pioneera. Przed zakupem cena mnie odstraszała i zastanawiałem się, czy nie wybrać czegoś po prostu tańszego. Teraz już wiem, że ta cena jest adekwatna do tego, jaki poziom prezentuje ich sprzęt. Czysta poezja. Dźwięk czysty i świetnej jakości, dużo możliwości i funkcji regulacji. Dla takiego laika w temacie muzyki jak ja, jest to coś pięknego.

  4. Kupiłem bratankowi na urodziny taką wieżę od Panasonica. Młody jest zachwycony. Lubi muzykę i to był strzał w dziesiątkę. Nie wiem, czy nie warto było dołożyć trochę do Pioneera, ale niestety budżet nie pozwalał. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.