Tuner FM – czy warto go kupić osobno? [Ranking styczeń 2020]

Tunery FM ze względu na swoją specyfikę są raczej coraz mniej popularnym sprzętem na rynku, często są oferowane jako dodatkowa funkcjonalność do sprzętu wielofunkcyjnego.

Radia o niskiej czułości FM potrafią lepiej wyłapać sygnał radiowy, czułość FM zawarta w przedziale od 8 do 12 DBF cechuje się bardzo wysoką jakością. Część odtwarzaczy samochodowych potrafi oczyścić analogowy sygnał radiowy, co przekłada się na jakość dźwięku.


Czym jest tuner FM?

Tuner FM jest nieskomplikowanym urządzeniem, które potrafi wyszukać i wyłapać sygnał radiowy, potrafiąc przy tym przekształcić sygnał analogowy na cyfrowy. Tunery FM zatem zmieniają przestarzały i niższej jakości dźwięk na sygnał czysty i wysokiej jakości, porównywalny z odtwarzaniem płyty CD. Część tunerów lepiej odbiera dźwięk niż go nadaje, co związane jest ze specyfiką tego urządzenia.

Ceny tunerów FM są mocno zróżnicowane – zaczynają się od kilkudziesięciu, a kończą na dobrych kilku tysięcy zł. Tunery starszego typu ważą dobrych kilka kilogramów, nowsze urządzenia natomiast mają wagę od 2 do 3 kilogramów. Nawet starsze urządzenia posiadają RDS oraz pamięć nawet kilkudziesięciu stacji. W zestawie powinien znajdować się również kabel zasilający.

tunery FM
tunery FM

Obecnie produkowane urządzenia funkcjonujące jako tunery FM wysokiej jakości to sprzęt zaawansowany technologicznie, posiadający wiele przydatnych funkcji oraz opcji, wśród których są chociażby złącza: LAN, USB, wyjście analogowe, cyfrowe wyjście optyczne i współosiowe; funkcja AirPlay, DAB+, bluetooth, radio internetowe, wejścia pod iPod, iPhone, iPad oraz zwiększający wygodę użytkowania pilot zdalnego sterowania.

Istotne jest również odtwarzanie poszczególnych formatów (w tym przede wszystkim audio), z których wymienić można najważniejsze takie jak MP3, AAC, WMA, FLAC, WMV, LPCM.


Tunery FM RANKING

Najchętniej wybierane tunery fm w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Opinie i komentarze: 5 o “Tuner FM – czy warto go kupić osobno?

  1. Zgadzam się ze stwierdzeniem z początku artykułu, że “Tunery FM ze względu na swoją specyfikę są raczej coraz mniej popularnym sprzętem na rynku, często są oferowane jako dodatkowa funkcjonalność do sprzętu wielofunkcyjnego.”. Mało tego, uważam, że to bardzo dobrze, gdyż naprawdę rzadko widzi się teraz ludzi inwestujących w osobne tunery fm za kilka tysięcy złotych. Po części dlatego, że w dzisiejszych czasach chłam jaki nadają radiostacje nie nadaje się do niczego, a już na pewno nie do spokojnego odsłuchu.

  2. Jestem właśnie na kupnie takiego sprzętu i tutaj moje pytanie, jaki radio tuner fm kupić? Czy warto kupić fergusona? Jest to coś nad czym głównie myślę, no i powiem szczerze, że zachęca mnie to, bo cena nie jest jakaś bardzo wygórowana.

  3. Musiałem kupić mini tuner fm, bo nie miałem wyboru ze względu na gabaryty. Inne tunery to duży sprzęt i dodatkowo ciężki. Mój jest stosunkowo mały, lekki a działa bardzo dobrze i jestem mega zadowolony. Dodatkowo koszt takiego czegoś nie jest duży 😉

  4. Fajny artykuł i bardzo pomocny ranking, wiele pozycji, które są warte sprawdzenia, w kwestii fm radio tuner. Nie jest to bardzo popularna rzecz w dzisiejszych czasach, dlatego takie artykuły są w tym wypadku jak znalazł 😉

  5. Jeżeli ktoś chce wybrać, dobry, godny polecenia tuner fm hifi, to zdecydowanie ferguson. Miałem już kilka razy sprzęt tego typu, ale teraz w końcu trafiłem na to co trzeba. Od dłuższego czasu jest niezawodny, działa zupełnie inaczej niż poprzednie i stosunek jakości do ceny jest po prostu genialny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.