Jaki subwoofer warto kupić? Rankingi z 03 czerwca 2023

subwoofer aktywny JL model 12W7AE-3
subwoofer aktywny JL model 12W7AE-3

Wybór właściwego subwoofera zależy przede wszystkim od kilku ważnych aspektów. Subwoofer zapewnia nam znacznie inną jakość dźwięku, a dodatkowo świetnie uzupełnienia inne głośniki, dlatego wybór może być bardzo łatwy lub rzeczywiście trudnym wyzwaniem.


Czym jest subwoofer?

Subwoofer to przede wszystkim konieczny element kina domowego. To nic innego jak głośnik o niskich tonach. Umożliwia nam oglądanie filmów, czy słuchanie muzyki przy odpowiedniej dawce mocy oraz basu. Głośnik ten podłączamy do zestawu kina domowego lub soundbara, dzięki czemu wzmacniamy dźwiękową ścieżkę niskotonową.

Subwoofer jest to moduł zawierający głośnik niskotonowy, można go spotkać między innymi w zestawach kina domowego, ale również w innych urządzeniach audio. Odpowiadają one za odwzorowywanie dźwięków o niskiej częstotliwości, zazwyczaj od 20 do 250 Hz. Swoją największą popularność zdobył właśnie wśród fanów kina domowego. Obudowa subwoofera ma duży wpływ na jakość odtwarzanego dźwięku.


Jakie są rodzaje subwooferów?

Subwoofery dzielą się na dwie podstawowe kategorie – pasywne i aktywne. Subwoofery aktywne zdecydowanie prowadzą, jeśli chodzi o wybór wśród konsumentów. Subwoofer aktywny zawiera zarówno głośnik, jak i wzmacniacz, pasywny subwoofer potrzebuje być podłączony do zewnętrznego wzmacniacza. W subwooferze pasywnym występuję trudność z dobrym dopasowaniem go do wzmacniacza.

Subwoofer aktywny

 • Ma wbudowany wzmacniacz.
 • Jest od razu gotowy do użycia.
 • Jest droższy od pasywnego.

Subwoofer pasywny

 • Nie posiada wbudowanego wzmacniacza.
 • Wymaga osobnego zakupu wzmacniacza, który złe dobrany może skutkować gorszą jakością dźwięku.
 • Jest tańszy od aktywnego.

Jakie są właściwości dobrego subwoofera?

Wybierając dla siebie subwoofer musimy zwrócić uwagę na średnicę membrany subwoofera (powinna być jak największa, dzięki czemu uzyskamy odpowiednie ciśnienie akustyczne i dynamikę).

Subwoofery aktywny czy pasywny? Bez wątpienia wybierając subwoofery aktywne wybierzemy dobrze, ponieważ posiadają one wbudowany wzmacniacz, co ułatwi nam instalację tego urządzenia.

Otwarta, czy zamknięta konstrukcja? Otwarta konstrukcja to przede wszystkim jeszcze głębsze brzmienie basów, co idealnie sprawdza się podczas seansu filmowego. Konstrukcja zamknięta umożliwia nam uzyskanie nam również dobrego dźwięku przy lepszej kontroli basu.

Czy wybierając najmocniejszy subwoofer zrobimy dobrze? Tak na prawdę wszystko zależy od wielkości pomieszczenia. Mając mały pokój wystarczy moc do 100 W, a przy bardzo przestronnych i otwartych pokojach można pokusić się o subwoofer o mocy 300 lub nawet 500 W.

Design? Oczywiście warto zwrócić uwagę na tą kwestię, ponieważ głośnik będzie nieodłączną częścią wystroju naszego pomieszczenia. Wybierajmy sprzęt znanych marek, ponieważ cieszą się one bardzo dobrą renomą, jakością. Wielkość sprzętu? Tak to też może być bardzo ważny aspekt, a zwłaszcza w przypadku małych pomieszczeń.

Kupując subwoofer to oczywiście inwestycja na wiele lat, dlatego bez wątpienia należy zwrócić uwagę na:

 • wielkość membrany,
 • rodzaj subwoofera,
 • konstrukcję sprzętu,
 • moc,
 • design,
 • markę,
 • wielkość sprzętu.

Subwoofery – Ranking czerwiec 2023

Zestawienie najchętniej wybieranych subwooferów do salonu i kina domowego.


Podsumowanie

Każdy z kupujących powinien sugerować się nie tylko ceną, ale również jakością sprzętu. Równie ważna co cena jest moc urządzenia, którą trzeba uwzględnić przy zakupie.

Oprócz parametrów kolejną ważną rzeczą jest jego rozmiar. Nieodpowiednio dobrany sprzęt do pomieszczenia może poskutkować znacznym pogorszeniem jakości dźwięku.

Pamiętajmy, że nie warto bardzo oszczędzać przy kupnie tego sprzętu, ponieważ w tym przypadku jakość subwoofera ściśle wiąże się z poziomem oglądania filmów, grania w gry oraz słuchania muzyki!

Wyszukiwania użytkowników:

 • Ranking subwooferów do kina domowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.