Dobre słuchawki bluetooth. Jakie będą dla nas odpowiednie? Rankingi z 03 czerwca 2023

Kupując nowe słuchawki bluetooth powinno się wiedzieć czego się chcę. Rodzajów takich słuchawek jest naprawdę bardzo dużo, od nausznych, przez douszne połączone kablem, aż po tzw. true wireless, czyli douszne słuchawki niepołączone żadnym kablem umiejscowione zazwyczaj w pudełku ładującym. Oprócz tego wszystkie wcześniej wymienione słuchawki są dostępne jeszcze w wersji sportowej.

Jakie słuchawki tego typu można obecnie kupić w sklepie i czy jest to produkt godny uwagi?

bezprzewodowe nauszne słuchawki bluetooth
bezprzewodowe nauszne słuchawki bluetooth

Jak działają słuchawki na bluetooth?

Słuchawki Bluetooth jak sama nazwa wskazuje, działają bezprzewodowo. Wbudowany w słuchawki adapter umożliwia odbiór danych przesyłanych za pomocą sygnału bezprzewodowego z innego urządzenia. Oczywiście na obu urządzeniach musi być udostępniony sygnał Bluetooth, a urządzenia te muszą być sparowane. Posiadacz tego typu słuchawek może więc słuchać muzyki bezprzewodowo z użyciem smartfona, czy laptopa.


Rodzaje słuchawek

Słuchawki bezprzewodowe, podobnie jak każde inne, występują na półkach sklepowych w różnych wersjach i modelach. Wyróżnia się trzy podstawowe modele słuchawek bezprzewodowych:


Kryteria wyboru dobrych słuchawek bluetooth

No to które wybrać? Tak naprawdę kwestia wyboru słuchawek bezprzewodowych rozbija się o 2 rzeczy, cenę i zastosowanie owych słuchawek.

  • Zastosowanie. To je powinno się brać w pierwszej kolejności pod uwagę. Jeśli jesteś zapalonym biegaczem i szukasz sprzętu, który mógłby umilić ci czas podczas przemierzania pobliskich parków, powinieneś raczej słuchawki douszne, to już od ciebie zależy czy chciałbyś zdecydowanie tańszą wersję z kablem, czy może wygodniejsze słuchawki true wireless. Jeśli dużo podróżujesz biznesowo i chciałbyś móc się wyciszyć, będziesz potrzebował słuchawek nausznych i funkcja ANC (Active Noise Cancelation) tj. aktywnej redukcji hałasu, będzie dla ciebie kluczowa. Musisz jednak pamiętać, że słuchawki oferujące takie luksusy są z najwyższej pułki i ich ceny również nie są niskie, oscylują bowiem w okolicach 1200 zł.
  • Cena. Tutaj dochodzimy do drugiej ważnej kwestii, czyli ceny. Musisz ustalić ile możesz przeznaczyć na nowe słuchawki. Zaczynają się one od ok. 100 zł. Na cenę, oprócz wyżej wymienionych czynników wpływają również: pasmo przenoszenia, wielkość przetworników lub różne dodatkowe funkcje takie jak NFC do szybkiego parowania lub mikrofon do rozmów. Jest w czym przebierać i to od ciebie zależy jakie wybierzesz.

Zalety słuchawek Bluetooth

  • Jako że tego typu słuchawki umożliwiają odtwarzanie dźwięku całkowicie bezprzewodowo, można spokojnie zapomnieć o plączących się kablach czy zerwanych przewodach. Brak obecności kabli na pewno jest też dużym ułatwieniem podczas uprawiania sportu np. biegania czy na siłowni. Nie ogranicza nas również w tym przypadku długość przewodu, spokojnie możemy więc odłożyć smartfon, z którego wysyłany jest sygnał, w bezpieczne miejsce. Komunikacja bez utraty sygnału jest tu zazwyczaj możliwa nawet do kilku metrów.
  • Wiele z modeli ma również dodatkowo przyciski, które umożliwiają przełączanie piosenek, pauzowanie, regulację głośności z poziomu słuchawek, nie telefonu.

Najtańsze modele słuchawek Bluetooth można nabyć już za niecałe 100 złotych, a najlepsze i najdroższe modele kosztują średnio kilkaset złotych.


Słuchawki bluetooth – Ranking czerwiec 2023

Zestawienie najchętniej wybieranych słuchawek bluetooth.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.