Słuchawki bluetooth [Ranking lipiec 2020]

Kupując nowe słuchawki bluetooth powinno się wiedzieć czego się chcę. Rodzajów takich słuchawek jest naprawdę bardzo dużo, od nausznych, przez douszne połączone kablem, aż po tzw. true wireless, czyli douszne słuchawki niepołączone żadnym kablem umiejscowione zazwyczaj w pudełku ładującym. Oprócz tego wszystkie wcześniej wymienione słuchawki są dostępne jeszcze w wersji sportowej.

bezprzewodowe nauszne słuchawki bluetooth
bezprzewodowe nauszne słuchawki bluetooth

Kryteria wyboru dobrych słuchawek bluetooth

No to które wybrać? Tak naprawdę kwestia wyboru słuchawek bezprzewodowych rozbija się o 2 rzeczy, cenę i zastosowanie owych słuchawek.

  • Zastosowanie. To je powinno się brać w pierwszej kolejności pod uwagę. Jeśli jesteś zapalonym biegaczem i szukasz sprzętu, który mógłby umilić ci czas podczas przemierzania pobliskich parków, powinieneś raczej słuchawki douszne, to już od ciebie zależy czy chciałbyś zdecydowanie tańszą wersję z kablem, czy może wygodniejsze słuchawki true wireless. Jeśli dużo podróżujesz biznesowo i chciałbyś móc się wyciszyć, będziesz potrzebował słuchawek nausznych i funkcja ANC (Active Noise Cancelation) tj. aktywnej redukcji hałasu, będzie dla ciebie kluczowa. Musisz jednak pamiętać, że słuchawki oferujące takie luksusy są z najwyższej pułki i ich ceny również nie są niskie, oscylują bowiem w okolicach 1200 zł.
  • Cena. Tutaj dochodzimy do drugiej ważnej kwestii, czyli ceny. Musisz ustalić ile możesz przeznaczyć na nowe słuchawki. Zaczynają się one od ok. 100 zł. Na cenę, oprócz wyżej wymienionych czynników wpływają również: pasmo przenoszenia, wielkość przetworników lub różne dodatkowe funkcje takie jak NFC do szybkiego parowania lub mikrofon do rozmów. Jest w czym przebierać i to od ciebie zależy jakie wybierzesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.