Jakie słuchawki z mikrofonem kupić? Które parametry najlepiej uwzględnić? Rankingi z 03 czerwca 2023

Odpowiednio dobrane peryferia do laptopa bądź komputera poprawiają komfort użytkowania i wpływają na nasze zdrowie.

słuchawki HyperX Cloud Stinger z mikrofonem
słuchawki HyperX Cloud Stinger z mikrofonem

W niniejszym artykule skupimy się na słuchawkach z mikrofonem. Są najczęściej wybieranym przez graczy rodzajem słuchawek, a w obecnym czasie nie nie tylko oni zdają się z nich korzystać.

Określimy grupę docelową korzystającą z takiego rozwiązania i podpowiemy, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu słuchawek posiadających zaimplementowany mikrofon.


Kto korzysta z słuchawek z mikrofonem?

Przedstawiamy główne grupy docelowe, które najczęściej korzystają ze słuchawek wyposażonych w mikrofon.

Miłośnicy e-sportu

Jeśli mieliśmy określić grupę docelową potencjalnych użytkowników takich słuchawek, to wymienilibyśmy środowisko graczy. Dynamiczny rozwój e-sportu sprawił, że wielu amatorów wirtualnej rozrywki stawia na odpowiednie peryferia. Obok specyficznie zaprojektowanych klawiatur mechanicznych dobre słuchawki stały się wręcz podstawą, bez której ciężko graczom się obyć.  Właściwie dobrane słuchawki z mikrofonem ułatwiają komunikację wewnątrz zespołu w trakcie rozgrywania matchmakingów i gwarantują wyłapanie dźwięków zdradzających położenie przeciwnika w trakcie zabawy online.

Środowisko vlogerów i streamerów

Wśród klientów sklepów internetowych oferujących słuchawki z mikrofonem znajdą się również rozmaitej maści vlogerzy i osoby streamujące rozmaite materiały na popularnych kanałach w internecie. Podobnie jak środowisko graczy zdają się wiedzieć, jak ważnym elementem ich pracy są dobre słuchawki z zaimplementowanym mikrofonem.

Osoby na izolacji, pracy zdalnej oraz uczniowie

Wybuch pandemii uruchomił ciąg zdarzeń, który uziemił wielu ludzi w domach. Część z nich przerzuciło się na pracę zdalną. Wymaga ona często komunikacji z resztą zespołu lub z kierownictwem firmy. Zmusiło to pracowników do rozważenia zakupu słuchawek poprawiających wewnątrzfirmową komunikację.

W analogicznej sytuacji znajdują się dzieci i młodzież szkolna odbywająca zajęcia zdalne. Bez odpowiednich peryferii zrozumienie nauczyciela i skupienie się na treści e-lekcji może być dla uczniów zwyczajnie problematyczne.

Ostatnią grupą docelową są wszyscy ci, którzy zredukowali kontakt z najbliższymi z powodu obostrzeń. Komunikują się oni za pośrednictwem rozmaitych aplikacji zainstalowanych na komputerze.


Słuchawki z mikrofonem dla zdalnie pracujących i dla uczniów

Przymus pracy zdalnej wymógł na ludziach potrzebę korzystania z odpowiednich do komunikacji z innymi ludźmi peryferii. Obok kamerki internetowej rejestrującej obraz ważne są właściwie dobrane słuchawki poprawiające komfort komunikacji na odległość. Zwyczajne głośniczki wbudowane w komputery i laptopy nie rozwiążą problemu rejestrowania odpowiednio dźwięku.

W warunkach domowych mamy również do czynienia z hałasem i rozmowami domowników odbywającymi się gdzieś w tle. Jak poprawić sobie komfort pracy? Odpowiedź na to pytanie jest zaskakująco prosta. Należy postawić na jeden przydatny element, a mianowicie na słuchawki z mikrofonem. Podpowiemy teraz, na czym się skupić, przeglądając oferty sklepów sprzedających taki sprzęt.

 • Wygodne nauszniki. Odbywając wideokonferencje, spędzamy wielu czasu przed komputerem. Analogicznie zajęcia w trybie zdalnym, jeśli mowa o młodzieży szkolnej trwają tyle samo czasu, co w trybie stacjonarnym. Ważna jest wygoda i komfort użytkowania. Warto zwrócić uwagę na to, czy słuchawki posiadają miękkie nauszniki, które nie będą uciskać uszu.
 • Wbudowany mikrofon. To podstawa omawianych przez nas słuchawek. Większość oferowanych zestawów słuchawkowych posiada wyginający się pałąk z mikrofonem, dzięki czemu możemy swobodnie go wyginać. Ta elastyczność zmniejsza ryzyko połamania mikrofonu.
 • Tłumienie dźwięków z zewnątrz. To istotny czynnik wpływający na komfort użytkowania. Przed zakupem słuchawek dowiedzmy się, czy skutecznie izolują od zewnętrznych dźwięków.
 • Długość przewodu. Warto zwrócić uwagę na długość przewodu słuchawek z mikrofonem. Optymalna długość winna wynosić około 3 m. Ma to wpływ na wygodę użytkowania.
 • Kompatybilność. W trakcie korzystania z rozmaitych programów do prowadzenia wideokonferencji warto upewnić się, czy dane słuchawki będą z nimi kompatybilne.

Słuchawki z mikrofonem dedykowane graczom

Wspomnieliśmy o grupie docelowej, którą jest środowisko graczy. Wspomnieliśmy również o wzroście popularności e-sportu. Miłośnicy wirtualnej rozgrywki, a w szczególności rozgrywki sieciowej decydują się na zakup sprzętu wpływającego bezpośrednio na komfort i maksymalizację osiągnięć w sieciowych rankingach. Wśród peryferii interesujących graczy są słuchawki z mikrofonem. Gracze potrafią być bardzo wymagający wobec takiego sprzętu. Idealne słuchawki gamingowe z zaimplementowanym mikrofonem powinny spełnić kilka warunków.

 • Mikrofon. Podobnie jak w przypadku słuchawek dedykowanych ludziom wykonującym pracę zdalną ważne jest, by był wbudowany w słuchawki i zaczepiony na elastycznym pałąku.
 • Nauszniki. Wygodne i miękkie nieuciskające uszu.
 • Długość przewodu. W przypadku zdecydowania się na słuchawki przewodowe warto wybrać takie, których długość przewodu wynosi 3 m.
 • Bluetooth. Funkcja przydatna w kontekście słuchawek gamingowych. Zaleca się, by ich zasięg wynosił około 7 m.
 • Pasmo przenoszenia. Decydując się na słuchawki gamingowe, zwróć uwagę na częstotliwość dźwięków. Powinno ono zamykać się w przedziale od 20 do 20 000 MHz.
 • Czułość. Czułość słuchawek gamingowych powinna wynosić najmniej 80 dB.
 • Izolacja. Dobre słuchawki muszą izolować od dźwięków z zewnątrz. Wytłumiając dźwięki z zewnątrz, bardziej skupiamy się na tych, które najbardziej nas interesują, gdy rozgrywamy mecz w popularnych grach multiplayer.
 • Marka. Warto dodać na koniec, że dobrze jest postawić na sprawdzone marki produkujące peryferia dla graczy. Daje nam to gwarancję wysokiej jakości wykonania.

Słuchawki przewodowe i bezprzewodowe. Które wybrać?

Słuchawki bezprzewodowe kuszą wielu użytkowników komputerów i laptopów ze względu na wygodę i komfort. Brak plączących się kabli będzie przyczyną ich wyboru, gdy jesteśmy zwolennikami większej przejrzystości na biurku i porządku. Ten typ słuchawek ma jednak pewne mankamenty. Z punktu widzenia wytrawnego gracza ich wybór nie będzie do końca właściwy. Problematyczne będzie regularne podładowywanie takich słuchawek i zakłócenia łączności. Ten drugi mankament wpływa bezpośrednio na jakość rozgrywki online.

Słuchawki przewodowe z kolei wiążą się z okablowaniem, ale nie generują takich problemów. Wybór gamingowych słuchawek z mikrofonem będzie zależał od naszych osobistych preferencji. Pracownicy zdalni albo uczniowie korzystający ze słuchawek bezprzewodowych nie muszą przejmować się chwilowym brakiem łączności czy ładowaniem sprzętu. Jeśli cenią sobie ład i porządek, mogą swobodnie zdecydować się na słuchawki bezprzewodowe.


Słuchawki z mikrofonem – Ranking czerwiec 2023

Najchętniej wybierane słuchawki z mikrofonem w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


W ramach podsumowania

Wybór odpowiednich słuchawek zależy od tego, do czego nam są potrzebne. W przypadku pracy zdalnej i nauki online wymagania, na które powinniśmy zwrócić uwagę, nie są liczne. Wystarczy, że oferta spełni trzy istotne punkty, a mianowicie wymóg:

 • wygody użytkowania,
 • posiadania elastycznego pałąka z mikrofonem,
 • kompatybilności z popularnymi programami służącymi do komunikacji.

Środowisko graczy potrzebuje już solidnego sprzętu służącego do komunikacji na popularnych komunikatorach, takich jak discord, oraz wyłapywania najcichszych dźwięków zdradzających położenie przeciwnika w trakcie rozgrywanego matchmakingu. Lista cech dobrych słuchawek gamingowych, których uwzględnienie zagwarantuje właściwy ich wybór, wyszczególniona została w powyższych sekcjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.