Jakie słuchawki gamingowe? Które najlepsze? Ranking słuchawek dla graczy! Polecane w 2024 roku Rankingi z 25 czerwca 2024

Wybór dobrych słuchawek gamingowych jest istotny nie tylko dla profesjonalnych graczy, ale też dla osób grających hobbystycznie lub aspirujących do sceny e-sportowej. Wybór towaru w sklepach jest na tyle duży, że nie ułatwia podjęcia dobrej decyzji, szczególnie jeśli nie ma możliwości przetestowania wybranego modelu.

słuchawki gamingowe z mikrofonem do komputera i konsoli
gamingowe słuchawki z mikrofonem do komputera i konsoli

TOP16 Dobre Słuchawki dla graczy – Ranking maj 2024

W zestawieniu zostały uwzględnione modele słuchawek do gamingu, chętnie kupowane przez miłośników rozgrywki.


Słuchawki gamingowe – przewodowe czy bezprzewodowe?

Szykując odpowiedniego sprzętu do internetowych batalii, jedną z ważniejszych rzeczy ekwipunku gracza są słuchawki. Odpowiednio dobrane powinny być wygodne i umożliwiać rozmowy z innymi graczami na wysokim poziomie.

Częste pytanie w wyszukiwarkach dotyczy tego, jaki rodzaj słuchawek kupić, mając do wyboru słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe – używające technologii bluetooth lub fal radiowych.

Klasyczne przewodowe słuchawki do gier

Są to najczęściej spotykane słuchawki z uwagi na swoją uniwersalność i świetną jakość dźwięku. Doskonale nadają się zarówno do grania, jak i „streamowania” czy słuchania muzyki. Bardzo wysoka wygoda w sterowaniu, dzięki przyciskom umieszczonym zazwyczaj na kablu.

Kabel, mimo że zapewnia on najwyższa jakość dźwięku i wygodę w sterowaniu, jest on również przyczyną niezadowolenia z tego rodzaju słuchawek. Brak wystarczającej mobilności możemy zmniejszyć dłuższym kablem, lecz plątaniny kabli i samego przewodu już się nie pozbędziemy.


Słuchawki gamingowe bezprzewodowe

Główną zaletą słuchawek bezprzewodowych jest właśnie brak kabla. Duża mobilność pozwalająca nam chociażby odejść od komputera nie tracąc łączności z rozmówcami – to niewątpliwie spory komfort.

Jednak jak każde rozwiązanie posiada również swoje słabsze strony i są to:

 • możliwy niestabilny sygnał – to normalne w bezprzewodowych transmisjach danych, każde urządzenie wykorzystujące ten rodzaj transmisji danych jest na to narażone;
 • gorsza jakość dźwięku w porównaniu ze słuchawkami przewodowymi. Różnica dźwięku w jakości transmisji analogowej do cyfrowej jest wprawdzie minimalna, jednak dla wprawionego ucha zauważalna.

Co jest najważniejsze przy wyborze słuchawek gamingowych?

Wygoda. W czasie wielogodzinnych sesji przy komputerze, słuchawki gamingowe muszą być wygodne i lekkie. Miękka poduszka otaczająca uszy i lekka, ale solidna konstrukcja są podstawą udanej rozgrywki.

Komfort użytkowania może również zwiększyć zakup słuchawek bezprzewodowych, w których dźwięk nie traci na jakości, a nie musimy przejmować się kablem, który zwykle sprawia problemy. Bateria potrafi wytrzymać do 19 godzin ciągłego użytkowania, co zaspokoi nawet najbardziej wymagających graczy.

Kryteria audio-techniczne

Wybierając odpowiednie słuchawki gamingowe należy zwracać uwagę na kilka ważnych aspektów, aby poprawić jakość gry:

 • Sprawny mikrofon, najlepiej wyposażony w gąbkę tłumiącą dmuchnięcia i poprawiającą dźwięk oraz giętki pałąk – rzeczy niezwykle przydatne w grach multiplayer.
 • Decyzja o zabudowie otwartej lub zamkniętej – większy komfort dźwięków czy wygoda użytkowania.
 • Sama jakość dźwięku – najlepiej na podstawie opinii innych użytkowników – zapewniająca odpowiednie doznania dźwiękowe, niezwykle istotne w trakcie bardziej profesjonalnych rozgrywek.

Kryteria fizyczne

W tych kryteriach ważny jest komfort użytkowania słuchawek gamingowych, ale również i aspekt wizualny. A oto najważniejsze cechy, jeśli chcesz posiadać jak największą wygodę w trakcie długich sesji przed komputerem:

 • Zwróć uwagę na pałąk – na którym to głównie opiera się cała konstrukcja. Ważne, żeby był odpowiednio wyregulowany, ale i wytrzymały.
 • Nauszniki – które będą jak najlepiej dopasowane do Twoich uszu i najlepiej, żeby okrywały je w całości. W takim wypadku świetnie sprawdzą się te, wyposażone w piankę zapamiętującą kształt.
 • Waga słuchawek gamingowych – w tym wypadku cięższe modele są znacznie bardziej wytrzymałe, ale to w lżejsze są znacznie wygodniejsze.
 • Sprzęt, którym się posługujesz, też ma znaczenie – złącze USB gwarantuje nieco lepszą jakość dźwięku, a te słuchawki wyposażone w 3,5 mm wejście mogą nie zawsze zawierać wszystkie funkcje w trakcie użytkowania na konsoli.

TOP8 Najtańsze Słuchawki dla graczy – Ranking maj 2024

W zestawieniu zostały uwzględnione bardzo tanie modele słuchawek do gamingu, z produktami uszeregowanymi rosnąco wg ceny (od najtańszych).


Jaka konstrukcja będzie najlepsza?

Tutaj mamy dwie możliwości wyboru:

 • słuchawki nauszne (pełnowymiarowe) – wyciszają dźwięki z otoczenia i obejmują całe ucho;
 • słuchawki douszne – umieszczane są bezpośrednio w kanale usznym. W tym przypadku trudniej jest znaleźć model, który wyciszy dźwięki spoza gry, chociaż ta wersja też ma swoich fanów.

TOP8 Najdroższe Słuchawki dla graczy – Ranking maj 2024

W zestawieniu zostały uwzględnione bardzo drogie modele słuchawek do gamingu, z produktami uszeregowanymi malejąco wg ceny (od najdroższych).


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.