Jakie słuchawki gamingowe? Rankingi z 31 października 2020

Wybór dobrych słuchawek gamingowych jest istotny nie tylko dla profesjonalnych graczy, ale też dla osób grających hobbystycznie lub aspirujących do sceny e-sportowej. Wybór towaru w sklepach jest na tyle duży, że nie ułatwia podjęcia dobrej decyzji, szczególnie jeśli nie ma możliwości przetestowania wybranego modelu.

słuchawki gamingowe z mikrofonem do komputera i konsoli
słuchawki gamingowe z mikrofonem do komputera i konsoli

Co jest najważniejsze przy wyborze słuchawek gamingowych?

Wygoda. W czasie wielogodzinnych sesji przy komputerze, słuchawki gamingowe muszą być wygodne i lekkie. Miękka poduszka otaczająca uszy i lekka, ale solidna konstrukcja są podstawą udanej rozgrywki.

Komfort użytkowania może również zwiększyć zakup słuchawek bezprzewodowych, w których dźwięk nie traci na jakości, a nie musimy przejmować się kablem, który zwykle sprawia problemy. Bateria potrafi wytrzymać do 19 godzin ciągłego użytkowania, co zaspokoi nawet najbardziej wymagających graczy.

Kryteria audio-techniczne

Wybierając odpowiednie słuchawki gamingowe należy zwracać uwagę na kilka ważnych aspektów, aby poprawić jakość gry:

  • Sprawny mikrofon, najlepiej wyposażony w gąbkę tłumiącą dmuchnięcia i poprawiającą dźwięk oraz giętki pałąk – rzeczy niezwykle przydatne w grach multiplayer.
  • Decyzja o zabudowie otwartej lub zamkniętej – większy komfort dźwięków czy wygoda użytkowania.
  • Sama jakość dźwięku – najlepiej na podstawie opinii innych użytkowników – zapewniająca odpowiednie doznania dźwiękowe, niezwykle istotne w trakcie bardziej profesjonalnych rozgrywek.

Kryteria fizyczne

W tych kryteriach ważny jest komfort użytkowania słuchawek gamingowych, ale również i aspekt wizualny. A oto najważniejsze cechy, jeśli chcesz posiadać jak największą wygodę w trakcie długich sesji przed komputerem:

  • Zwróć uwagę na pałąk – na którym to głównie opiera się cała konstrukcja. Ważne, żeby był odpowiednio wyregulowany, ale i wytrzymały.
  • Nauszniki – które będą jak najlepiej dopasowane do Twoich uszu i najlepiej, żeby okrywały je w całości. W takim wypadku świetnie sprawdzą się te, wyposażone w piankę zapamiętującą kształt.
  • Waga słuchawek gamingowych – w tym wypadku cięższe modele są znacznie bardziej wytrzymałe, ale to w lżejsze są znacznie wygodniejsze.
  • Sprzęt, którym się posługujesz, też ma znaczenie – złącze USB gwarantuje nieco lepszą jakość dźwięku, a te słuchawki wyposażone w 3,5 mm wejście mogą nie zawsze zawierać wszystkie funkcje w trakcie użytkowania na konsoli.

Jaka konstrukcja będzie najlepsza?

Tutaj mamy dwie możliwości wyboru:

  • nauszne (pełnowymiarowe) – wyciszają dźwięki z otoczenia i obejmują całe ucho;
  • douszne – umieszczane są bezpośrednio w kanale usznym. W tym przypadku trudniej jest znaleźć model, który wyciszy dźwięki spoza gry, chociaż ta wersja też ma swoich fanów.

Słuchawki gamingowe – Ranking październik 2020

Zestawienie najchętniej wybieranych słuchawek gamingowych.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.