Odtwarzacz płyt CD – ile kosztuje i jakie formaty plików może obsługiwać? [Ranking kwiecień 2020]

Główną rolą tego elektronicznego urządzenia cyfrowego jest odtwarzanie płyt CD z dźwiękiem w formacie audio. Odtwarzacze CD w Polsce są sprzedawane już od drugiej połowy lat 80. XX wieku, ale karierę zrobiły dopiero pod koniec XX wieku, szczególnie cenione były za możliwość ich podłączenia do wieży stereo.

Pierwsze modele odtwarzaczy płyt CD były ciężkie i posiadały spore gabaryty, natomiast obecne nowoczesne modele tych urządzeń ważą najczęściej w granicach do 2 kg. Obecne odtwarzacze CD posiadają m.in. wzmacniacz, tuner oraz magnetofon (nieco rzadziej).

Pod koniec XX i na początku XXI wieku karierę robiły przenośne odtwarzacze nazywane discmanami, natomiast dzisiaj ich rolę przejęły odtwarzacze MP3 oraz MP4. Nowoczesne odtwarzacze posiadają dekodery dźwięku i korektę dźwięku, pozwalającą na jego regulację.

odtwarzacze płyt CD
odtwarzacze płyt CD

Jaki odtwarzacz CD wybrać?

Odtwarzacze płyt CD powinny posiadać takie funkcje, jak:

 • odtwarzanie losowe,
 • odtwarzanie początków utworów,
 • wyjście liniowe,
 • wejście słuchawkowe,
 • wejście USB,
 • dodatkowe akcesoria takie jak elementy czyszczące, płyty czyszczące oraz słuchawki.

odtwarzacz CD marki Pioneer, model PD-50
odtwarzacz CD marki Pioneer, model PD-50
Czyszczenie odtwarzaczy przedłuża ich żywotność oraz wpływa korzystnie na jakość dźwięku. Najczęściej odtwarzanymi płytami na odtwarzaczu CD są płyty CD-R, ich wykonanie również wpływa na żywotność zarówno sprzętu, jak i samej płyty.

Odtwarzacze płyt CD produkują między innymi takie firmy, jak Sony, Panasonic, Grundig, Siemens, Philips, Thomson czy też JVC. Najlepiej kupować sprzęt renomowanych producentów, gdyż w ich przypadku nie powinno być problemu z ewentualnymi usługami serwisowymi w przypadku awarii sprzętu.

Bardziej zaawansowane odtwarzacze CD obsługują formaty MP3, WMA, AAC, WAV, niekiedy również pliki z rozszerzeniem flac mogące mieć rozdzielczość nawet 24 bitów. Obok gniazda USB czasami znajduje się włącznik Direct oraz przełącznik tak zwanych źródeł. Nowoczesne odtwarzacze sterowane są pilotem, co bardzo podnosi wygodę ich użytkowania. Obecnie na rynku królują odtwarzacze nazywane wieloformatowcami, obsługujące różnorodne opcje odtwarzania muzyki i programów, dlatego warto rozważyć zakup tego rodzaju sprzętu.


Ile kosztują odtwarzacze CD?

Ceny są zróżnicowane – od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych za sprzęt do profesjonalnego użytkowania, głównie w lokalach komercyjnych. Najnowocześniejsze sprzęty są bardzo zaawansowane technologicznie, oferujące mnóstwo dodatkowych funkcji i opcji konfiguracji.


Odtwarzacze CD RANKING

Najchętniej wybierane odtwarzacze płyt CD w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Wyszukiwania użytkowników:

 • ceny przenosnych odtwarzaczy cd
 • dobry przenosny odtwarzacz plyt cd
 • ktory odtwarzacz plyt CD mp 3 kupic

Opinie i komentarze: 5 o “Odtwarzacz płyt CD – ile kosztuje i jakie formaty plików może obsługiwać?

 1. Jeśli ktoś lubi muzykę, to naprawdę warto postarać się o zakup dobrego sprzętu. Nie ma porównania jeśli włączy się tę samą płytę na przykład ze zwykłego boomboxa, a z odtwarzacza cd połączonego ze wzmacniaczem i dobrymi głośnikami. Niebo, a ziemia. I nieprawdą jest, że potrzeba na to nie wiadomo ile pieniędzy. Sam kupiłem używany zestaw – wzmacniacz grundig z lat dziewięćdziesiątych, gdy ta firma robiła jeszcze dobry sprzęt, odtwarzacz cd marki technics i solidne kolumny axiomy za sześćset złotych. Wszystko gra naprawdę wspaniale. Do tego warto dorzucić dobre kable i mamy naprawdę dobry zestaw grający.

 2. Jestem fanatykiem muzyki i nie mogę bez niej żyć – po prostu. Kupiłem przenośny odtwarzacz płyt cd i mimo, że jest to już trochę zapomniana rzecz, to dalej lubię odtwarzać muzykę z płyt, a co dopiero z kaset – jest to mega frajda 😉

 3. Dla mnie istotnie było by kupić odtwarzacz cd z usb. Nie powiem, że teraz już nie czas na płyty ani kasety. Większość muzyki trzymam na nośniku z usb i było mi bardzo po drodze, żeby właśnie taki odtwarzacz kupić 😉 Wiadomo, jakieś płyty też się znajdą, ale to raczej starsze rzeczy.

 4. Cały czas potrzebuję kupić przenośny odtwarzacz cd dla dzieci – może ktoś polecić coś ciekawego, co spisuje się u niego. Szukam czegoś niedrogiego, ale zarazem sprawnego, żeby dzieciaki były zadowolone. Proszę o podrzucenie pomysłów i z góry od razu bardzo dziękuje!

 5. Kiedyś pamiętam jak dostałem odtwarzacz cd mp3 na komunie, to było coś. Teraz trochę odeszło to już do lamusa, aczkolwiek mam taki odtwarzacz w domu i czasami z sentymentu lubię posłuchać czegoś z fizyka, zupełnie inne odczucie niż streamingi i tak dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.