Ekran projekcyjny. Jaki rzutnik najlepszy do kina domowego? [Ranking styczeń 2020]

Podstawowe rodzaje ekranów projekcyjnych:

  • przenośne – dla osób, które lubią przenosić się z miejsca na miejsce,
  • sufitowe – czyli podwieszane, montowane pod sufitem, który rozwija się za pomocą korby, pilota, przy pomocy włącznika zainstalowanego w ścianie.

ekrany projekcyjne
ekrany projekcyjne
W codziennym użytkowaniu sprawdzają się ekrany projekcyjne z napinaczami, czyli ekrany elektryczne wyposażone w linki lub ekrany projekcyjne ramowe, które mocuje się do ściany i rozstawia na statywie. Można je przenosić, są one łatwe w montowaniu i nie gniotą się. Nie trzeba ich rozprostowywać, co jest bardzo wygodne w codziennej eksploatacji.


Jaki ekran do projektora wybrać?

Ekrany ramowe są kupowane do kina domowego, mogą mieć różne formaty, najczęściej spotykane są modele 16:9 oraz 4:3. Dzieli się je na tradycyjne o jednej powierzchni oraz wielkoformatowe mające od 2 do 5 powierzchni o zróżnicowanych formatach.

Producenci ekranów do projektora:
AVTek, Kauber, Suprema, Viz-Art, 2×3, 4World, Acer, Adeo, Apollo, Art, Avers, B2B, Celexon, DeLuxx, Elite Screens, Epson, Hama, Kraftmann, Maclean, MAXlum, Nobo, Optika, Optoma, Opus, Overmax, Projecta, Reflecta, WS-Spalluto.


Ekrany projekcyjne 16:9 RANKING

Najchętniej wybierane ekrany projekcyjne 16:9 w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Ekrany projekcyjne 4:3 RANKING

Najchętniej wybierane ekrany projekcyjne 4:3 w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Wysokość ekranu może mieć 1/6 odległości od miejsca oglądania obrazu. Powierzchnię ekranu dobiera się do rodzaju pomieszczenia, ustawienia projektora, oświetlenia pomieszczenia, jasności projektora. Prawidłowy dobór powierzchni ekranu daje czytelny obraz.


Ekrany projekcyjne, ramowe RANKING

Najchętniej wybierane ramowe ekrany projekcyjne w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Ekran może być uniwersalny lub projekcyjny do kina domowego. Producenci w specyfikacji technicznej podają współczynnik odbicia światłą oraz kąt widzenia. W sprzedaży kupić można ekrany, które równomiernie rozpraszają światło we wszystkich kierunkach oraz posiadają wąski kąt widzenia i wyższą wartość współczynnika odbicia.


Ekrany projekcyjne, podłogowe RANKING

Najchętniej wybierane podłogowe ekrany projekcyjne w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Sam projektor można ustawić za ekranem lub przed ekranem, który powinien być dopasowany do warunków prezentacji filmu lub prezentacji. Jakość odbioru jest zazwyczaj skorelowana z ceną ekranu.


Ile kosztują ekrany projekcyjne?

Ekrany do projektora można nabyć już od kilkuset zł, modele bardzo wysokiej jakości wymagają wyłożenia przynajmniej kilku tysięcy zł.


Ekrany projekcyjne, elektrycznie rozwijane RANKING

Najchętniej wybierane elektrycznie rozwijane ekrany projekcyjne w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Ekrany projekcyjne, ręcznie rozwijane RANKING

Najchętniej wybierane ręcznie rozwijane ekrany projekcyjne w zestawieniu opracowanym na podstawie porównywarki cenowej.


Opinie i komentarze: 5 o “Ekran projekcyjny. Jaki rzutnik najlepszy do kina domowego?

  1. Mega opcja taki ekran projekcyjny i do tego dobry projektor, no i mamy kino w domu 🙂 Szczególnie pooglądałbym sobie na czymś takim sport, zwłaszcza piłkę nożną, naprawdę super. Mam tylko takie pytanie, jak to działa, w sensie np. ja mam wykupiony cyfrowy polsat i wtedy co podłączam dekoder bezpośrednio do projektora, już z pominięciem telewizora? Ciekawe czy tak bezproblemowo to chodzi i nie ma żadnych potknięć w stylu krzywego obrazy, nie takiej rozdzielczości, itd. itp. może ma ktoś doświadczenie z czymś takim i się wypowie? Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi

  2. Mam w domu multimedialny projektor led i nie wyobrażam sobie innego sprzętu. Bardzo fajny i przydatny gadżet, co prawda nie każdemu się sprawdzi, jeżeli ma na tyle małe mieszkanie. Sam projektor działa bez zarzutu już jakiś czas. Ma bardzo szeroką możliwość regulacji i kontroli 😉

  3. Na działce mam mini projektor. Na wyjazdy jest po prostu świetny, można cieszyć się z filmów na większym formacie, poza tym jest na tyle kompaktowy, że praktycznie można go zabrać wszędzie, a nie zauważyłem, żeby odstawał od innych, swoich większych rywali.

  4. Ekran do projektora jest tak samo ważny, jak sam projektor. Nie może być wykonany z tandetnego tworzywa, bo po prostu słaba będzie jakość obrazu wyświetlanego. Warto zobaczyć, jakie proponuje producent rzutnika który posiadamy i tym się kierować.

  5. Teraz praktycznie w każdym biurze, czy uczelni znajdziemy elektryczny ekran projekcyjny. Fajna sprawa, bo teraz to już nie jest wyświetlane na ścianie, tak jak było kiedyś, tylko fajnym tworzywie, gdzie faktycznie jakość jest odpowiednia 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.