Jakie głośniki samochodowe najlepsze w rankingu TOP12? Sprawdź nasze rekomendacje!

Rankingi z 24 maja 2024

Jaki głośnik samochodowy najlepszy? Ranking TOP12 głośników do auta!
Jaki głośnik samochodowy najlepszy? Ranking TOP12 głośników do auta!

Jedną z największych korzyści płynących z modernizacji głośników samochodowych jest uzyskanie lepszego odwzorowania i czystości dźwięku. Dzięki temu ulubione utwory lub stacje radiowe będą wyraźniejsze, z wyczuwalną lepszą jakością odbioru.

Wbrew pozorom systemy głośników montowane przez producenta samochodu nie zawsze oferują najlepszy dźwięk i ogólne wrażenia odbioru. Dlatego właśnie wielu właścicieli pojazdów decyduje się na modernizację głośników poprzez zamontowanie bardziej wyspecjalizowanego pakietu.

Szukając odpowiednich samochodowych głośników proponujemy przygotowane przez nas zestawienia. Jakie zatem głośniki do samochodu najlepiej kupić? Czy tańsze wersje mogą się okazać wystarczająco dobre? Polecamy poniższe promocje i rankingi z aktualizacją danych na maj 2024.


Ranking samochodowych głośników [TOP12 maj 2024]

Zestawienie przygotowane na podstawie zainteresowania Kupujących, często dostępne w promocjach. W poniższym rankingu znajdują się głośniki do samochodu najchętniej wybierane.

7 ★  Głośniki samochodowe ALPINE SPG-13CS

Głośniki samochodowe ALPINE SPG-13CS Najniższa Cena Online wykonane dla sporych mocy! świeże głośniki komponentowe i współosiowe typu G zostały zaprojektowane i zbudowane do obsługi sporych poziomów mocy. Jeszcze dobrą jakość dźwięku dzięki głośnikowi wysokotonowemu o miękkiej kopułce, cewce z drutu o przekroju kwadratowym, Kaptonowemu karkasowi oraz wysokiej jakości kondensatorowi odfiltrowującemu. Głośnik wysokotonowy 20 mm miękka kopułkaSpecjalny pierścień umożliwiający rozmaite rodzaje instalacji głośnika wysokotonowegoNeodymowy magnes głośnika wysokotonowego Głośnik przeciętnie-niskotonowy Polipropylenowa, uformowana wtryskowo membrana głośnika niskotonowego z dodatkiem MikiCewka drgająca z drutu o przekroju kwadratowymFerytowy magnesKosz formowany wtryskowokonstrukcja zapewniająca wysokie wychylenia Zwrotnica Możliwość oddzielenia zwrotnicy dla obu przetworników3-stopniowa regulacja poziomu wysterowania głośnika wysokotonowegoŁatwe mocowanie kabli przy użyciu zacisków śrubowychprodukt firma AlpineKod producenta SPG-13CSEAN 4958043518166 dane podstawowe KolorCzarno-szary kompozycja kształtkolistySzerokość otworu [mm]110Głębokość konstrukcji [mm]43 techniczne System 2 drożnywariantKomponentowyWspółosioweMoc znamionowa [W]65Impedancja [om]4 Min. Pasmo [Hz]65Max. Pasmo [kHz]20Skuteczność [dB/W/m]87 InneMoc szczytowa 250 Wwartość dotyczyZestawuWarunki gwarancji Długość 24 miesiącetyp gwarancji Producenta informacje o gwarancji producenta Telefony: 0801 88 88 90E-mail: [email protected]www: Link do pomocy technicznej
  • Producent Alpine 

Jaki typ głośników samochodowych potrzebujemy?

Podczas modernizacji systemu dźwiękowego w samochodzie do wyboru mamy trzy rodzaje systemów głośnikowych: mikrowzmacniacze, głośniki pełnozakresowe (koncentryczne) lub głośniki komponentowe.

  • Mikrowzmacniacze – mikrowzmacniacze i mikrosubwoofery oferują najprostsze rozwiązanie do poprawy dźwięku w samochodzie. Ten prosty system typu plug and play pozwala zachować fabryczny zestaw stereo i głośniki, mając jednocześnie wystarczającą ilość energii do zasilania systemu i wzmocnienia dźwięku. Mikrowzmacniacze mogą być również używane jako podstawa całego nowego systemu.
  • Głośniki pełnozakresowe (koncentryczne) – są najpopularniejszym typem głośników samochodowych i można je znaleźć w prawie wszystkich samochodowych systemach stereo. Zawierają one wszystkie elementy głośnika i są w stanie wytwarzać szeroki zakres częstotliwości audio. Aby to osiągnąć, składają się z głośnika wysokotonowego dla wysokich tonów i głośnika niskotonowego dla niskich tonów. Głośniki koncentryczne to najlepsza opcja, jeśli chcemy zmodernizować fabryczne głośniki przy minimalnym wysiłku. Głośniki te montuje się w miejscu obecnych głośników i można je stosunkowo łatwo zamontować samodzielnie.
  • Głośniki komponentowe – wykorzystują najbardziej zaawansowaną konstrukcję i oferują najlepszy możliwy dźwięk. Typowy system komponentowy obejmuje głośnik niskotonowy, głośnik wysokotonowy i zewnętrzne zwrotnice – wszystkie z nich są specjalnie zaprojektowane, aby jak najwierniej odwzorować strumień dźwięku.

Ponieważ każdy element jest oddzielny, można zamontować głośnik wysokotonowy (mały głośnik wytwarzający wysokie częstotliwości) w najbardziej efektywnym miejscu na głośniku niskotonowym (duży głośnik wytwarzający niskie częstotliwości) – uzyskując lepszy dźwięk o większej głębi. Sieć zwrotnicy jest również zewnętrzna, co oznacza, że określone częstotliwości są wysyłane do określonych głośników – zmniejszając zniekształcenia i poprawiając ogólną czystość dźwięku.TOP7 Najtańszych Głośników do auta [Ranking maj 2024]

Przedstawiamy bardzo tanie głośniki do samochodu, często dostępne w promocjach. W poniższym rankingu znajdują się modele uszeregowane rosnąco wg ceny (od najtańszych).


Polecamy poradnik zakupowy związany z wyborem możliwie jak najlepszego zestawu car audio => Jaki zestaw car audio wybrać? Poradnik zakupowy i ranking zestawów.Opinie, testy, analizy, oceny, promocje oraz dane uzyskane na temat samochodowych głośników są aktualizowane każdego dnia. Będziemy wdzięczni za pozostawienie komentarza lub sugestii.


Jakie kryteria przy wyborze głośników do auta?

Istnieją dwie główne specyfikacje, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze następnych głośników samochodowych, które będą miały pozytywny wpływ na ogólną jakość dźwięku. Są to:

  • poziom czułości,
  • obsługa mocy.

Oprócz tego należy uwzględnić:

  • rozmiar i konfigurację głośników samochodowych,
  • jakość wykonania i materiał głośnika.

Poziom czułości

Czułość głośnika jest mierzona w celu określenia, w jaki sposób przetwarza on moc (waty) na głośność (decybele). Ocena jest mierzona w decybelach, a im wyższa, tym głośniej grają głośniki.

Większość fabrycznie instalowanych samochodowych zestawów stereo jest wyposażona w głośniki o niskiej mocy (15 W RMS na kanał) lub mniejszej. Jeśli nasze auto jest wyposażone w zestaw stereo o niskiej mocy, głośniki o wysokiej czułości powyżej 90 dB będą najbardziej odpowiednie dla nowego zestawu stereo. Alternatywnie, systemy stereo o dużej mocy z 16 W RMS lub więcej będą korzystać z głośników o niskiej czułości.

Głośniki zamienne o wysokim poziomie czułości będą również działać najlepiej, jeśli samochód jest wyposażony w niezbyt mocny fabryczny system stereo. Jeśli posiadamy natomiast zewnętrzny wzmacniacz o dużej mocy, wybierzmy głośniki o niskim poziomie czułości.

Obsługa mocy

Moc głośnika jest mierzona w watach i jest znana jako moc przenoszenia – parametr ten informuje, że głośniki są w stanie obsłużyć moc wytwarzaną przez zestaw stereo lub zewnętrzny wzmacniacz. Dlatego też wiele osób woli kupić nowy zestaw stereo przed zakupem głośników.

Ocena składa się z dwóch liczb. Niższa liczba to minimalna moc wymagana do uzyskania pożądanego dźwięku z głośnika, podczas gdy wyższa to ta, którą głośnik może obsługiwać przez dłuższy czas. Szukając nowych głośników samochodowych, należy dopasować poziom źródła zasilania do zalecanego zakresu głośnika (RMS).

Rozmiar i konfiguracja głośników samochodowych

Chcąc upewnić się, że kupujemy odpowiednie głośniki, ważne jest, aby zebrać informacje na temat rozmiaru i konfiguracji istniejącego urządzenia. W przypadku głośników koncentrycznych wystarczy zmierzyć głośniki w samochodzie, a następnie znaleźć zamiennik, który zmieści się w istniejącej przestrzeni.

W przypadku głośników komponentowych niezwykle ważne jest posiadanie prawidłowych rozmiarów i konfiguracji aktualnego urządzenia. Informacje te można znaleźć m.in. w instrukcji obsługi samochodu.

Jakość wykonania i materiał głośnika

Doskonały dźwięk i trwałość wynikają z dobrego materiału głośników. Jakość wykonania to kolejny powód, dla którego posiadacze aut modernizują system głośników w swoich samochodach, a ponieważ większość współczesnych samochodów jest wyposażona w głośniki niskiej jakości, warto zainwestować w nowy zestaw car audio
.

+ Materiały głośnika wysokotonowego

Głośnik wysokotonowy jest często wykonany z mieszanek tekstylnych lub jedwabiu, które zapewniają czysty i łagodny dźwięk. Jeśli jednak chcemy, aby wysokie tony były wyraźne i jasne, wybierzmy głośniki wykonane z twardych materiałów, takich jak metale, ceramika lub grafit.

+ Materiały głośnika niskotonowego

Głośnik niskotonowy wykonany ze sztywnego, lekkiego materiału będzie wytwarzał dźwięki basowe, które będą rezonować w całym samochodzie. Polipropylen jest najczęściej wybieranym materiałem, jeśli chodzi o membrany głośników niskotonowych i choć dobrze się sprawdza, polipropylen zmieszany z syntetycznymi tkaninami pokrytymi chociażby metalem zapewni lepsze brzmienie basów i wytrzyma również ciepło, zimno i wilgoć.

+ Materiały otaczające

Otoczki to nazwa nadana miękkim pierścieniom na głośniku niskotonowym. Pozwalają one membranie głośnika niskotonowego na swobodne poruszanie się i wytwarzanie niższych częstotliwości. Ze względu na silne wibracje powodowane przez częstotliwości basowe, chcąc uzyskać najlepsze wyniki, otoczka powinna być wykonana z trwałego materiału, takiego jak guma. Jeśli szukamy tańszej alternatywy – wybierzmy piankę lub tkaninę.


TOP7 Najdroższych Głośników do auta [Ranking maj 2024]

Przedstawiamy bardzo drogie głośniki do samochodu, często dostępne w promocjach. W poniższym rankingu znajdują się modele uszeregowane malejąco wg ceny (od najdroższych).


Podsumowanie

Na rynku oferowane są wysokiej klasy głośniki komponentowe, które oferują najlepszy dźwięk „na żywo”, ale często ich zakup wiąże się z wyższą ceną, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Wybierając nowe głośniki samochodowe, zastanówmy się nad rodzajem systemu, który chcemy zainstalować, a także jakością wykonania i materiałem głośników.

Jeśli szukamy łatwej funkcjonalności i prostej konfiguracji, głośniki pełnozakresowe lub mikrowzmacniacz zapewnią moc, której potrzebujemy, aby cieszyć się muzyką w czasie jazdy. Dla prawdziwych miłośników muzyki, którzy chcą bardziej „żywego” i dynamicznego brzmienia, głośniki komponentowe spełnią swoją rolę, ale wiąże się to z wyższą ceną i bardziej złożonym procesem montażu.


Najlepsze marki głośników samochodowych

Pioneer

To czołowa marka produkująca elementy zestawów car audio. Głośniki samochodowe Pioneer są łatwe w instalacji i zapewniają doskonałą jakość dźwięku w połączeniu z odpowiednio dopasowanym radioodtwarzaczem. Są one również świetną opcją, jeśli chcemy ulepszyć nasze standardowe głośniki samochodowe, aby poprawić dźwięk.


Vibe

Marka umożliwia klientom całkowitą zmianę systemu głośników w samochodzie – np. głośniki Vibe Optisound idealnie pasują do paneli drzwiowych. Posiadają detale dostosowane do indywidualnych potrzeb, aby zapewnić najlepszą czystość dźwięku niezależnie od kształtu i rozmiaru samochodu. Dzięki wyborowi głośników koncentrycznych, głośników komponentowych i kompletnych zestawów głośnikowych, Vibe oferuje godny polecenia pakiet ulepszeń.

Kolejną zaletą głośników Vibe i ich zestawów instalacyjnych jest łatwość montażu. Są również niewidoczne po zainstalowaniu, dzięki czemu idealnie nadają się do samochodów wynajmowanych lub firmowych. Przy sprzedaży samochodu można je łatwo usunąć bez żadnych uszkodzeń.


Alpine

To jedna z najbardziej znanych marek w świecie zestawów car audio dzięki szerokiej gamie głośników, subwooferów i dodatków. Ich systemy głośnikowe mają unikalny design i są dobrze znane z doskonałej jakości wykonania i doboru materiałów głośnikowych. Głośniki samochodowe Alpine zapewniają czysty wokal, dynamiczny bas i są doskonałym ulepszeniem dla każdego obecnego systemu głośników.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.